sanepid koronawirus kościół
Unsplash Karl Fredrickson
Joanna Szwalikowska - 19 Października 2020

Niestety, koronawirus w kolejnym kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

Niepokojące doniesienia z jednego z polskich miast. Sanepid pilnie poszukuje wiernych parafii. Niestety, jak się okazało, u duchownego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, powinni jak najszybciej się skontaktować.

Niepokojące doniesienia ze stolicy. U duchownego w jednej z warszawskich parafii potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem. Kościół oraz kancelaria na ten moment pozostają zamknięte. Sanepid pilnie poszukuje wszystkich wiernych, którzy mogli mieć kontakt z księdzem.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Sanepid poszukuje wszystkich wiernych, którzy mogli mieć kontakt z księdzem zakażonym koronawirusem

Wirus SARS-CoV-2 został potwierdzony u proboszcza parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie. Z tego powodu zarówno kościół, jak i kancelaria zostały zamknięte, a stacja sanitarno-epidemiologiczna rozpoczęła poszukiwania wszystkich wiernych, którzy mieli kontakt z zakażonym księdzem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

Informacje o tym, że ksiądz zachorował na COVID-19 pojawiła się na stronie interentowej parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Warszawie. W kościele zostały odwołane wszystkie msze, a pozostałych duchownych skierowano na 10-dniową kwarantannę. Kancelaria również pozostaje nieczynna.

W komunikacie poproszono również, aby wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z zakażonym księdzem, uważnie obserwowały swój stan zdrowia. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów mają one koniecznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną. Duchowni zapewnili także, że wszystkie zamówione msze święte zostaną odprawione, natomiast stanie się to bez udziału wiernych. W pilnych prawach prosi się o kontakt z księdzem dyżurnym pod nr telefonu: 724-009-652.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie mazowieckim nieustannie się pogarsza. Od soboty 17 października Warszawa znajduje się w strefie czerwonej, w której panują najbardziej restrykcyjne obostrzenia. Sytuacja w stołecznej służbie zdrowia wygląda dramatycznie. W szpitalach brakuje miejsc dla chorych, karetki z pacjentami są zmuszone jeździć z jednej placówki do drugiej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Oficjalnie, wiadomo co z dodatkowym dniem wolnym na Wszystkich Świętych. Zapadła decyzja

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Na Stadionie Narodowym zostanie wybudowany tymczasowy szpital dla ludzi chorych na COVID-19. Jak wynika z dotychczasowych informacji, takich placówek w Warszawie powstanie dwie. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację na temat 7482 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Aż 849 z nich pochodzi z województwa mazowieckiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zostały ci ziemniaki po obiedzie? Zrobisz z nich niesamowicie sycące i smaczne danie, tzw. bratkartofle
  2. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady. Ważne zmiany dla dzieci i ich rodziców
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News