Ważny komunikat sanepidu. Pilne poszukiwania kobiet, których lekarz ma koronawirusa, duże niebezpieczeństwo

Ważny komunikat sanepidu. Pilne poszukiwania kobiet, których lekarz ma koronawirusa, duże niebezpieczeństwo Źródło: .

Sanepid z pomocą wolontariuszy z Uniwersytetu Medycznego poszukują kobiet, które miały kontakt z lekarzem. U mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Sanepid rozpoczął pilne poszukiwania pacjentek, które w ostatnich dniach miały kontakt z lekarzem. Mężczyzna przebywa w szpitalu, jego stan jest bardzo poważny. Potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem, do tej pory ginekolog mógł przyjąć nawet kilkadziesiąt pacjentek.

Sanepid poszukuje kobiet

W województwie wielkopolskim potwierdzono we wtorek kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem, jednym z nich jest ponad 60-letni lekarz z Poznania. Ginekolog trafił do szpitala miejskiego przy ulicy Szwajcarskiej, mężczyzna jest w ciężkim stanie. Testy jednoznacznie potwierdziły u niego zakażenie wirusem SARS-CoV-19. Sanepid z pomocą wolontariuszy z Uniwersytetu Medycznego rozpoczął pilne poszukiwania wszystkich pacjentek, które w ostatnim czasie miały styczność z zarażonym lekarzem.

- Wszystko, co mogliśmy zrobić, by pomóc sanepidowi w ustaleniu listy kobiet, zrobiliśmy natychmiast. Epidemiolodzy mają nazwiska i telefony wszystkich pacjentek, z którymi kontaktował się ostatnio mój mąż - powiedziała żona mężczyzny w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą''.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sanepid próbuje dotrzeć do pacjentek, które miały kontakt z zakażonym koronawirusem lekarzem

Stan mężczyzny jest poważny. Obserwacji w szpitalu poddana została również jego żona. Kilka dni wcześniej ginekolog wrócił z urlopu z Austrii. Według ustaleń dziennikarzy "Gazety Wyborczej" zakażony lekarz mógł mieć w ostatnim tygodniu kontakt nawet z kilkudziesięcioma pacjentkami. Ginekolog przyjął około 30 kobiet w Centrum Medicover oraz wiele pacjentek w prywatnym gabinecie w Poznaniu. Wszystkie odnalezione przez sanepid kobiety przejdą obowiązkową kwarantannę.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

Obecnie ministerstwo zdrowia potwierdziło 221 przypadków zakażenia koronawirusem na terenie całego kraju. 5 pacjentów zmarło w wyniku rozwinięcia się choroby. Pierwszą ofiarą wirusa była 57-letnia pacjentka z Poznania. Szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski, przewiduje, że do końca tygodnia ilość zakażeń w Polsce może przekroczyć nawet 1,5 tysiąca osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Gowin zdradził najgorszy scenariusz, porażająca wizja
  5. Niewiarygodne wiadomości z Wuhan. Sytuacja, jakiej nie było od początku epidemii
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News