Sanepid, zakażony biskup
istockphoto.com Avalon_Studio
Weronika Wasiak - 15 Października 2020

Zakażony biskup przez kilka dni bierzmował setki osób. Sanepid podjął błyskawiczne dochodzenie

Sanepid musiał podjąć pilne działania w sprawie biskupa, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusem. Okazało się, że duchowny przez kilka dni bierzmował setki osób. Sytuacja jest poważna, trwa dochodzenie.

Sanepid natychmiast wkroczył do akcji, gdy tylko przeprowadzony na duchownym test pod kątem koronawirusa dał wynik pozytywny. Teraz jednak eksperci znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Wszczęto dochodzenie, ale ciężko przewidzieć, jakie zostaną podjęte kolejne działania.

koronawirus kluczowe wytyczne zmienioneNiestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczneCzytaj dalej

Biskup zarażony koronawirusem. Sanepid prowadzi dochodzenie

Jak donosi serwis Onet.pl, biskup opolski Andrzej Czaj i biskup pomocniczy Rudolf Pierskała zostali skierowani na kwarantannę po tym, jak potwierdzono u nich zarażenie koronawirusem. Sytuacja jest o tyle poważna, że abp Czaj udzielał sakramentu bierzmowania w Kędzierzynie-Koźlu od 8 do 9 października i w Krapkowicach 7 i 12 października. Przez tych kilka dni bliski kontakt z nim miało kilkaset osób, a jak ustalił sanepid, duchowny w czasie sakramentu nie miał zasłoniętego nosa i ust. Podawał komunię świętą oraz czynił znak krzyża na czole bierzmowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

informacje dot. mszyWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Sanepid wszczął pilne dochodzenie starając się ustalić, czy w dniach, gdy udzielał sakramentu, był już zarażony koronawirusem. Jeżeli tak, na kwarantannę mogłyby zostać skierowane wszystkie osoby, które miały z nim wówczas styczność, a także ich krewni.

- To działanie na bardzo szeroką skalę (...). Musimy ustalić, czy rzeczywiście podczas mszy doszło do zagrożenia epidemiologicznego dla uczniów – poinformował dyrektor sanepidu w Krapkowicach, cytowany przez Onet.

Dzisiaj grzeje:

1. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

2. RMF: Absolutny zakaz wesel, zamknięcie szkół, skrócony czas pracy restauracji i barów w Polsce. Sztab kryzysowy już dziś przedstawi decyzje

3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polek. Zagrożenie jest ogromne

Na ten moment nie wiadomo, czy udało się już dotrzeć do uczestników nabożeństwa. Sytuacja jest poważna, a mieszkańcy, którzy mieli kontakt z biskupem wydają się coraz bardziej zaniepokojeni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najlepsza możliwa wersja kultowego dania. Obłędne kotlety schabowe po góralsku, smak Podhala na talerzu
  2. Polska flaga zbezczeszczona? Katastrofalna wpadka podczas meczu Ligi Narodów (FOTO)
  3. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  4. Mamy potwierdzenie, wyciekła lista chorób szczególnie niebezpiecznych w razie Covid-19. Duże zaskoczenie
  5. Koronawirus utrzymuje się na nim nawet miesiąc. Każdy Polak ma je w domu
  6. W teleturnieju "Jeden z dziesięciu" padła odpowiedź, która rozbawiła wszystkich. Zawodnik poczerwieniał ze wstydu

ZakupyOficjalnie: zacznie się już od jutra. Pójdziesz na zakupy i mocno się zdziwiszCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News