Sanepid poszukuje osób, które były w podróży z prawdopodobnie zakażoną kobietą. Ważny komunikat służby sanitarnej

Sanepid poszukuje osób, które były w podróży z prawdopodobnie zakażoną kobietą. Ważny komunikat służby sanitarnej Źródło: youtube Jakub Kosobudzki

Sanepid wydał ważny komunikat, który związany jest z potencjalnym narażeniem dużej ilości ludzi na kontakt z kobietą zarażoną koronawirusem. Służby proszą o przekazywanie informacji dalej.

Sanepid poszukuje ludzi, którzy przebywali z kobietą objętą badaniami na obecność w ciele niebezpiecznego wirusa. To bardzo istotne, aby osoby, których dotyczy zagrożenie jak najszybciej zgłosiły się do służb.

Według sanepidu sytuacja jest bardzo poważna

Sanepid poprosił aby nie lekceważyć całej sytuacji i za pośrednictwiem wszystkich dostępnych kanałów prosi aby osoby, które podróżowały pociągiem razem z potencjalnie zainfekowaną kobietą zgłosiły się na badania. Ogłoszenie wystosowane przez sanepid dotyczy wszystkich osób, które podróżowały 14 marca w sobotę o godzinie 11.07 pociągiem nr 67633 relacji Görlitz – Zielona Góra. Szczególnie pasażerów, którzy wysiedli wcześniej, czyli na stacjach: Jędrzychowice, Lasów, Pieńsk, Węgliniec, Stary Węgliniec, Jagodzin, Ruszów. Jeśli znajdujesz się w grupie, do których skierowany jest apel nie czekaj i skontaktuj się telefonicznie po podanym numerem 691 770 919 ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu. 

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Lubuskie służby zareagowały błyskawicznie

Kobieta, którą podejrzewa się o byciem zarażoną wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 przebywała wcześniej w Niemczech. Informację tę podał podróżujący z nią mężczyzna. To również on zaalarmował służby o możliwym niebezpieczeństwie. Ze względu na jego doniesienia oraz objawy prezentowane przez kobietę, pociag POLREGIO zakończył bieg na stacji w Ruszowie, gdzie wyproszono wszystkich pasażerów, a wagony niezwłocznie, dokładnie zdezynfekowano.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy myślą, że koronawirus zabija tylko starszych. Najmłodsza ofiara jest w bardzo ciężkim stanie

2. Co z wypłatami 500 plus? Premier zabrał głos, już wszystko jasne

Tragiczny bilans wciąż rośnie

Na tę chwilę potwierdzone są trzy zgony oraz aż 103 przypadki zarażeń koronawirusem. Sytuacja jest wciąż monitorowana przez służby oraz Ministerstwo Zdrowia, jednak największą rolę odgrywają tutaj lokalne oddziały sanepidu, które zmuszone są do jak najszybszego reagowania na doniesienia o zachorowaniach. Aby zmniejszyć ryzyko złapania wirusa zalecane jest unikanie dużych skupisk ludzi oraz stosowanie się do zarządzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego społecznej kwarantannie, która ma pomóc w ograniczeniu przenoszenia się wirusa. Jeśli jednak musimy wyjść z domu pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych oraz unikaniu dotykania ust, oczu czy błon śluzowych w miejscach publicznych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z suplementami diety trzeba uważać. Nieumiejętnie stosowane mogą być szkodliwe
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Źródło: Onet Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News