Sanepid poszukuje wiernych
Pikio.pl
Irmina Jach - 14 Listopada 2020

Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

Sanepid poszukuje wiernych, którzy brali udział w nabożeństwie odbywającym się w jednym z kościołów w północnej części województwa dolnośląskiego. Sytuacja jest bardzo poważna. Ksiądz, który odprawiał msze święte i udzielał komunii, zachorował na COVID-19.

Sanepid w Miliczu poszukuje osób, które uczestniczyły w mszach i przyjmowały komunię w kościele św. Anny znajdującym się w tej miejscowości. Istnieje ryzyko, że mogli zostać zarażeni koronawirusem.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Sanepid poszukuje uczestników mszy w Miliczu

Duchowny, który pełni posługę w dolnośląskiej parafii, odprawiał nabożeństwa i miał kontakt z wiernymi, a także udzielał im komunii świętej. Wydano komunikat w tej sprawie, sytuacja jest poważna.

Sanepid prosi o pilny kontakt osoby, które brały udział w mszach świętych i przyjmowały komunię w dniach 8 i 11 listopada o godzinach: 8:00, 11:30 i 17:00, a także brały udział w nabożeństwie, które odbyło się o godzinie 10:00 w kościele w pobliskim Postolinie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wierni, którzy mogli mieć kontakt z księdzem, proszeni są o niezwłoczny kontakt z sanepidem w Miliczu pod numerem telefonu 508 461 739.

Wiadomo, że obecnie zgłosiło się już ponad 40 osób, które uczestniczyły w nabożeństwach odbywających się w tych datach kościele św. Anny. Część z nich została objęta kwarantanną.

- Nie wszyscy, którzy byli na tych mszach, trafią na kwarantannę [...] Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Inaczej gdy ktoś przyjmował komunię, a inaczej kiedy siedział w tylnych ławkach i był cały czas w maseczce - mówił dla "Gazety Wrocławskiej" dyrektor milickiego sanepidu Zygmunt Nowak.

"Gazeta Wrocławska" potwierdza także, że na ten moment zakażony jest tylko jeden kapłan z parafii. Z informacji przekazanych przez TVN24 wynika jednak, że to jeszcze nie koniec poszukiwań wiernych.

Milicz liczy około 11,5 tys. mieszkańców. Duża część z nich bierze udział w coniedzielnych nabożeństwach. Wiele osób mogło mieć kontakt z zakażonym duchownym.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Kobieta urodziła trojaczki. Kiedy lekarz zobaczył ich twarze, kolana się pod nim ugięły. Nie mógł wydusić słowa

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

7 listopada Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Ograniczenia objęły nie tylko przedsiębiorstwa i urzędy, ale także obiekty kultury religijnego.

Ze względu na kwestie bezpieczeństwa, liczba wiernych, którzy mogą przebywać w kościele podczas nabożeństwa, uzależniona jest od powierzchni świątyni. Według wytycznych Ministerstwa Zdrowia na piętnastu metrach kwadratowych może przebywać maksymalnie jedna osoba. Limit ten nie obejmuje kapłana.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromna tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 13-latka, a jej młodsza koleżanka jest ranna
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Spójrz na swój tłuczek do mięsa. Ujawniamy do czego służy druga strona, niemal nikt nie znał zastosowania
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News