Wystarczył jeden pogrzeb. Sanepid podał bardzo niepojącą wiadomość

Wystarczył jeden pogrzeb. Sanepid podał bardzo niepojącą wiadomość Źródło: Rhodi Lopez Unsplash.com

Sanepid niezmiennie kontroluje sytuację w kraju i na bieżąco monitoruje przypadki zakażeń wśród obywateli. Niestety do mediów znów przekazany został apel skierowany do konkretnej grupy osób. Okazuje się, że wystarczył jeden pogrzeb, by wirus przeniósł się między obecnymi tam osobami.

Sanepid podał bardzo niepokojącą wiadomość i określił grupę osób, która niezwłocznie powinna zgłosić się w celu przeprowadzenia badań oraz odbycia kwarantanny. Wszyscy uczestnicy pogrzebu są zagrożeni. Komunikat urzędników należy potraktować poważnie.

Wystarczył jeden pogrzeb, by sanepid odnotował lawinę zakażeń

Sanepid zwrócił się do wszystkich uczestników pogrzebu Zofii Karpiel-Bułecki, który był szeroko komentowany w mediach, a na samej ceremonii zjawiło się wiele osób chcących towarzyszyć w ostatniej drodze legendzie Podhala. Nie tylko sąsiedzi i znajomi obecni byli na uroczystości pogrzebowej. Pojawiło się na niej również wiele znanych osób chcących pożegnać tę znaną osobistość. Teraz wszyscy powinni zapoznać się z zaleceniami przekazanymi przez sanepid, szczególnie jedna grupa osób znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Według najnowszych przekazanych przez zakopiańskich urzędników danych, na które powołuje się "Fakt", w czasie ceremonii koronawirusem zaraziły się co najmniej 23 osoby, ale możliwe, że ta liczba jeszcze wzrośnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wszyscy biorący udział w pogrzebie powinni odpowiedzieć na apel

Zakopiański sanepid prosi, by szczególnie żałobnicy, którzy składali bezpośrednie kondolencje członkom rodziny zmarłej Zofii Karpiel-Bułecki powinny niezwłocznie skontaktować się w celu przeprowadzenia testów i odbycia obowiązkowej kwarantanny domowej. Wszystkie te osoby zostaną poinformowane co do dalszych niezbędnych kroków. Pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować zagrożenia, w jakim znaleźli się żałobnicy biorący udział w uroczystości i sanepid apeluje w szczególności do znanych osób, które były tam obecne. To właśnie one mają największą możliwość na ewentualne dalsze przekazanie wirusa ogromnej ilości osób, z którymi mają na co dzień styczność.

Dzisiaj grzeje: 1. Tuż po wyborach Szumowski wydał komunikat do wszystkich Polaków. Chodzi o stan epidemii

2. Kobieta zdradziła męża z miejscowym proboszczem. Mężczyzna nie wytrzymał, sięgnął po broń

Na pogrzebie obecna była osoba zakażona koronawirusem

Jak przekazał sanepid, jedna z osób, które przyjmowały kondolencje, była zakażona koronawirusem. Możliwe, że dotychczasowa liczba zakażonych jeszcze wzrośnie, ponieważ sanepid nie dotarł jeszcze do wszystkich obecnych na pogrzebie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jan Tomaszewski triumfuje po zwycięstwie Andrzeja Dudy. "Dla mnie jest synem Lecha Kaczyńskiego"
  2. Jednak się potwierdziło, szykują się wielkie zmiany w sklepach. Ministerstwo przekazało ważne dla klientów informacje
  3. Kluczowa wiadomość dla milionów Polaków. Zapadła ostateczna decyzja ws. podwyżek cen, nikt nie uniknie jej rezultatu
  4. Tragedia na weselu w Wielkopolsce. Potwierdzono wieści o ponad 70 osobach
  5. Janina Ochojska nie wytrzymała. Padły bardzo mocne słowa po wynikach wyborów
  6. Nie żyje aktor, którego oglądaliśmy w ”13 posterunku”. Miał 48 lat

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News