Nie mogło być inaczej. Sanepid zadecydował o natychmiastowym zamknięciu

Nie mogło być inaczej. Sanepid zadecydował o natychmiastowym zamknięciu Źródło: Marzena7 Pixabay.com

Sanepid podjął stanowczą decyzję - zdrowie ludzi znajdowało się w realnym zagrożeniu. Sytuacja na polskich kąpieliskach staje się coraz poważniejsza, a urzędnicy mają pełne ręce roboty. Wszyscy planujący wypoczynek powinni zapoznać się z komunikatem wydanym przez służby. Nie mogło być inaczej, podobna decyzja zapadła już nie pierwszy raz.

Sanepid przekazał, że na wielkopolskich kąpieliskach pojawiło się poważne niebezpieczeństwo. Wiele osób nie będzie z niej zadowolonych z decyzji, jaką podjęto, lecz przecież chodzi tutaj o nasze zdrowie. Chwila zabawy nie jest warta kłopotów, jakie wiążą się z nieprzestrzeganiem zakazu wydanego przez sanepid.

Sanepid nie miał innego wyjścia

Sanepid ma ostatnimi czasy sporo obowiązków, a okres wakacyjny i wysokie temperatury powodują, że wielu Polaków decyduje się na wyjazdy. Niestety sprzyja to wielu niebezpieczeństwom. Głośno jest o tym, że w miejscowościach turystycznych nagminnie łamane są nakazy przestrzegania dystansu społecznego czy zasłaniania ust i nosa. Poza tym służby alarmują, że wypoczynek nad wodą bardzo często kończy się tragedią, a statystki policyjne prezentują się wyjątkowo ponuro. Niestety sanepid potwierdził, że niebezpieczeństwo związane z kąpielą występuje nie tylko w kąpieliskach nadmorskich. Mieszkańcy Poznania i okolic również są zagrożeni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zamknięto kolejne kąpieliska, tym razem w Wielkopolsce

Potwierdzono, że sanepid zdecydował się zamknąć aż trzy kąpieliska w województwie wielkopolskim. Powodem takiej decyzji jest wykrycie w nich sinic, a te bezpośrednio zagrażają zdrowiu kąpiących się w nich wczasowiczów. W samym Poznaniu sanepid zabronił korzystać z Jeziora Maltańskiego oraz kąpieliska Rusałka i Strzeszynka znajdującego się nad jeziorem Strzeszyńskim.

Nie tylko stolica województwa boryka się z popularną w tym roku zmorą amatorów sportów wodnych. Miejsca znajdujące się dookoła Poznania również mają problem z zanieczyszczoną wodą. Sanepid zakazał kąpieli także w Akwenie Tropicana w Owińskach, w jeziorze Biezdruchowo w Pobiedziskach oraz w jeziorze Niepruszewskim w Niepruszewie.

Dzisiaj grzeje: 1. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie. Będzie obowiązywało przynajmniej do 25 sierpnia, wielu Polaków jest załamanych

3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

W tym roku sinice mocno dają się we znaki

Co chwila pojawiają się komunikaty o tym, że sinice wykrywane są w kolejnych popularnych destynacjach wakacyjnych. Sanepid stara się na bieżąco badać stan wody i ostrzec na czas wszystkich, którzy mogą chcieć skorzystać z ochłody jaką daje kąpiel. Niestety w przypadku korzystania z kąpielisk, gdzie potwierdzono wykwit sinic spodziewać można się nieprzyjemnych efektów, takich jak na przykład wymiotami, wysypką czy bólami głowy i mięśni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad ranem przekazano dramatyczną wiadomość. Nic nie dało się zrobić, nie żyje
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News