Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w sejmie
Pikio
Agata Jaroszewska - 12 Maja 2020

Oficjalnie: potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Sejmie

Sanepid zajął się sprawą sejmowej sekretarki, która zgłosiła się do lekarza i w wyniku badań potwierdzono, że jest zakażona koronawirusem. Badaniu poddany został polityk PSL wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, ale także sam szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Znane już są wyniki badań przeprowadzonych na pobranych od nich próbek, na oficjalny komentarz zdecydował się jak na razie tylko wicemarszałek Zgorzelski. Jakiś czas temu zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzone zostało u Michała Wosia, ministra środowiska oraz Edwarda Siarki. Zdrowi obecnie posłowie, w związku z wirusem byli hospitalizowani.

Sanepid zaalarmowany dodatnim wynikiem testu sekretarki pracującej dla wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego przeprowadził testy na obecność koronawirusa wśród polityków na Wiejskiej.

Jan Paweł IIWatykan przez lata ukrywał prawdę o drugim zamachu na Jana Pawła II. Właśnie wyszła na jaw, wierni zaleją się łzamiCzytaj dalej

Sanepid zaczął pracę po tym, jak sekretarka poszła do lekarza

Sanepid poinformowany został, że w sobotę u lekarza pojawiła się kobieta pracująca w Sejmie jako sekretarka i stwierdzono u niej pozytywny wynik na obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Badaniom niezwłocznie poddano wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego z PSL, w którego biurze pracuje zarażona kobieta, a więc miał on z nią bezpośredni kontakt. W związku z potwierdzeniem zakażenia wicemarszałek Sejmu poddany został obowiązkowej kwarantannie, poznał już wyniki swoich testów.

- Mam ujemny wynik, ale zostałem objęty kwarantanną do czasu kolejnych badań - przekazał Onetowi polityk. Kwarantannie poddano także inne osoby mające kontakt z kobietą. O obowiązku ograniczenia do zera kontaktów poinformowani zostali także kierowca Piotra Zgorzelskiego, druga z pracujących w biurze sekretarek oraz sam szef klubu PSL.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

Badania na koronawirusa wśród polityków pracujących w Sejmie

Onet podaje, że sanepid otrzymał już wyniki Władysława Kosiniak-Kamysza. Według informacji przekazywanych przez dziennikarzy szef ludowców, podobnie jak wicemarszałek Sejmu Zgorzelski, także otrzymał ujemny rezultat badań przeprowadzonych na pobranych od niego próbkach. W tym przypadku brak jednak oficjalnego komentarza przewodniczącego ludowców, spodziewać można się jednak oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Działania sanepidu oraz pierwszy oficjalny przypadek zakażenia SARS-CoV-2 w Sejmie może diametralnie zmienić wygląd polityki oraz spraw pojawiających się na sejmowej mównicy. Na razie nie podano, czy badaniom zostaną poddani kolejni politycy. O sprawie jako pierwszy informował dziennikarz Onetu Kamil Dziubka.

Dzisiaj grzeje:

1.Wicepremier przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Włodzimierz Niderhaus

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Codziennie pojawiają się kolejne przypadki pacjentów

Lokalne oddziały sanepidu codziennie przekazują Ministerstwu Zdrowia informacje na temat nowych potwierdzonych przypadków zakażeń. Obecnie województwo śląskie w wyniku wybuchu lokalnego ogniska koronawirusa wśród górników notuje większą łączną ilość pacjentów, niż prowadzące do tej pory w statystykach woj. mazowieckie. Możliwe, że w związku z wykryciem pierwszego przypadku koronawirusa u pracownika Kancelarii Sejmu badaniu zostaną poddani wszyscy pojawiający się na Wiejskiej, jednak sanepid nie poinformował do tej pory o dalszych krokach. Onet poprosił o więcej wiadomości Centrum Informacyjne Sejmu, nie otrzymał jednak jeszcze odpowiedzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Watykan po latach ujawnił wstrząsającą prawdę. Jakie były skutki drugiego zamachu na życie Jana Pawła II?
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Łukasz Szumowski zabrał głos ws. wyborów prezydenckich. Zależy mu zwłaszcza na jednej rzeczy
  4. Wicemarszałek wykonał test na koronawirusa. Podał wynik, natychmiast podjęto kroki
  5. Najpierw śmierć, teraz kolejne fatalne informacje o Katarzynie Skrzyneckiej. Wyznała ponurą prawdę
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News