Sanepid alarmuje. Jedna z osób w autobusach zakażona, pilnie poszukiwani pasażerowie

Sanepid alarmuje. Jedna z osób w autobusach zakażona, pilnie poszukiwani pasażerowie Źródło: Piotr Molecki East News

Sanepid wydał ważny alarm, w jednym z autobusów miejskich podróżowała osoba chora na COVID-19. Pilnie poszukiwani są wszyscy pasażerowie, którzy z nią podróżowali. Wszystkim grozi niebezpieczeństwo zakażenia oraz dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

Sanepid pilnie apeluje do pasażerów komunikacji miejskiej, w jednym z autobusów miejskich pojawiła się osoba zakażona koronawirusem. W związku z tym, wszyscy, którzy podróżowali z nią autobusem są również narażeni na zakażenie. Pasażerowie powinni się niezwłocznie skontaktować telefonicznie z sanepidem. 

Sanepid wydał ważny komunikat, poszukiwani pasażerowie autobusów

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny pilnie poszukuje osób, które podróżowały w Krakowie autobusami linii 503 z Nowego Bieżanowa na Górkę Narodową oraz 252 z os. Podwawelskiego na lotnisko w Balicach. To właśnie tymi liniami podróżowała osoba chora na COVID-19.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie podał, że wymienionymi kursami poruszała się osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym wszyscy pasażerowie, którzy podróżowali linią 503 o godzinie 11.15 oraz linią 252 o godzinie 11.40, są proszeni o pilny kontakt telefoniczny pod numerami: 602-347-817 lub 12-684-40-33.

Apel został również opublikowany e mediach społecznościowych na stronie "Platforma Komunikacyjna Krakowa". W związku z powyższą sytuacją policja oraz inspektorzy ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przypominają o tym, że w komunikacji miejskiej nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w trakcie podróży. Kontrole są efektem apeli, które regularnie trafiały do MPK.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wielu pasażerów regularnie nie stosuje się do rozporządzenia i nie zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Pojawiły się apele wyświetlane na monitorach w pojazdach oraz komunikaty, które emitowane są z głośników, jednak niestety sytuacja nie poprawiła się. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, zdjęcie mówi wszystko

2.Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie

W Krakowie potwierdzono łącznie 358 przypadków zakażenia koronawirusem. 19 osób zmarło, a wyzdrowiało 263. Na kwarantannie wciąż przebywa 1 223 osoby, 63 w izolacji. Sanepid przypomina o tym, by przestrzegać wszystkich koniecznych zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Sekret Anny i Roberta Lewandowskich wyszedł na jaw. Próbowali ukryć miejsce swojego pobytu, dziennikarze nie mają wątpliwości
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje aktor znany z filmu o Bondzie
  4. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Duże niebezpieczeństwo, powoduje nudności, bóle głowy i wymioty
  5. Członkini komisji wyborczej przyłapana. Schowała karty do głosowania i nie chciała oddać, interweniowała policja
  6. Córka Magdy Gessler pokazała się bez ubrań na ulicy. Zdjęcia odbierają mowę, nie wszyscy się zachwycają

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News