Klienci z objawami poważnego zatrucia. Kontrola sanepidu dała porażające wyniki

Klienci z objawami poważnego zatrucia. Kontrola sanepidu dała porażające wyniki Źródło: pxhere CC0 Public Domain

Jedna z firm, która prowadzi w Polsce sprzedaż diety pudełkowej, mierzy się z niemałymi problemami, zajął się nią sanepid. U wielu jej klientów wystąpiły objawy poważnego zatrucia, co sprawiło, że sprawa została zgłoszona. Sanepid przeprowadził już kontrolę, jej wyniki są porażające.

Firma Fit Boxy oferuje swoim klientom dietę pudełkową, która łącznie trafia do ponad 6 tysięcy osób w kraju. W ostatnich dniach zaczęły dziać się niepokojące rzeczy. Pan Mateusz otrzymał owsiankę, po której dostał wysokiej gorączki i wymiotów. Zatrucie pokarmowe utrzymywało się przez kilka dni. Mężczyzna nie miał zamiaru rezygnować z usług, aż do momentu, gdy okazało się, że na facebookowej grupie firmy, pojawiło się wiele komentarzy informujących o zatruciach wśród innych klientów. 

Sanepid przeprowadził kontrolę na prośbę konsumentów

Co ciekawe, komentarze od klientów zaczęły pojawiać się w tym samym okresie, w którym objawy zatrucia wystąpiły u pana Mateusza. Klienci zaniepokojeni sytuacją postanowili zgłosić sprawę do sanepidu. Sanepid w Wejherowie po otrzymaniu zgłoszeń od osób, które korzystały z usług firmy cateringowej, przeprowadził kontrolę. 

- Kontrolę podjęto w związku z interwencjami konsumentów dotyczącymi niewłaściwej jakości posiłków (zepsutych, nieświeżych) w systemie cateringowym - można przeczytać w protokole. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sanepid przekazał wyniki kontroli. Bakterie znajdowały się nie tylko w jedzeniu 

Sanepid po przeprowadzeniu kontroli wykazał, że w zakładzie znajdowała się bakteria E.coli. Była ona między innymi w kurczaku, kluskach leniwych, a także na nożu i dece do krojenia. To właśnie bakteria E.coli odpowiadała za zatrucie pokarmowe, wymioty, biegunkę i bóle głowy u klientów. Po przeprowadzeniu kontroli placówka została zamknięta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
2. Smutne informacje. Hanna Lis wyznała prawdę o swojej chorobie

Firma Fit Boxy wznowiła dostawy do klientó 6 lipca. Sanepid stwierdził, że było to możliwe, po utylizacji wszelkie posiłków i produktów przechowywanych w magazynach oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji. Osoby, które korzystają z usług firmy, nie kryją swojego oburzenia, zwłaszcza że firma Fit Boxy zasłania się awarią prądu, jako przyczyną wstrzymania dostaw, nie informując swoich klientów o nieprawidłowościach, jakie wyszły na jaw po kontroli sanepidu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiesz, do czego służy dziura w rączce patelni ? Zastosowanie mocno zaskakuje i wiele ułatwia
  2. Na kogo zagłosuje Bartosz Kurek w wyborach prezydenckich? Padły wymowne słowa
  3. Wjechał w autobus i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Dzień później spowodował kolejny wypadek
  4. Cała Polska kochała Hankę Bielicką. Widok jej grobu zwala z nóg, niewielu wie co na nim napisano
  5. Po latach Natalia Kukulska wyznała całą prawdę. Nikt nie wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
  6. Nagle młoda dziewczyna wyjęła telefon i pokazała ekran Trzaskowskiemu. Zareagował natychmiast, niewiarygodne

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News