Sanepid - ksiądz z podejrzeniem koronawirusa
pixabay kisistvan77
Aneta Wasilewska - 9 Maja 2020

Sanepid zamknął kościół. Ksiądz może mieć COVID-19

Sanepid podjął decyzję o zamknięciu kościoła. Okazuje się, że jeden z duchownych może mieć koronawirusa. Ksiądz czeka na wyniki testów. Duchowni przekazują, kiedy ostatni raz ksiądz odprawiał mszę i jak dziś będzie funkcjonowała parafia.

Sanepid zadecydował o zamknięciu kościoła. Jeden z pełniących tam posługę duchownych czeka na wyniki testów na koronawirusa. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu zostało zamknięte do odwołania. Wiadomo już, jak księża zaplanowali funkcjonowanie parafii w okresie oczekiwania na wyniki testu jednego z duchownych.

Kobieta się tego nie spodziewała.Emerytka wypłacała pieniądze. Kiedy zobaczyła, co wyszło z bankomatu, od razu złapała się za serceCzytaj dalej

Sanepid podejmuje decyzję. Ksiądz z podejrzeniem COVID-19

- Decyzją Sanepidu kościół będzie zamknięty do otrzymania wyniku testu na koronawirusa, któremu został poddany jeden z naszych współbraci - napisał ks. Józef Polak.

Ksiądz Józef Polak jest proboszczem w parafii Ducha Świętego, w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu. Zgodnie z decyzją wydaną przez sanepid kościół zostanie zamknięty do odwołania. Ksiądz wciąż czeka na wyniki testu na koronawirusa.

Po otrzymaniu wyników podjęte zostaną odpowiednie kroki w związku z możliwym ponownym otworzeniem kościoła. Ksiądz Józef Polak przekazał dla parafian informację o tym, jak będzie działała parafia podczas oczekiwania na wynik testu duchownego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Sanepid zamyka kościół dla wiernych do odwołania

Ksiądz Józef Polak, informując o decyzji sanepidu, przekazał wiernym, że w czasie, kiedy kościół będzie zamknięty, odprawiane będą zaplanowane wcześniej intencje mszalne, ale w nabożeństwach nie będą mogli w nich uczestniczyć wierni. Istnieje jednak rozwiązanie, by wierni wzięli udział w mszach za pośrednictwem sieci.

- Wszystkie przyjęte intencje mszalne będą odprawiane, jak zaplanowano, jednak bez udziału wiernych. Można w nich uczestniczyć przez transmisję internetową - dodał ksiądz.

Dzisiaj grzeje:

1. Polsat ujawnił szczegóły. Przed chwilą zapadła kluczowa decyzja dot. wyborów
2. Smutne informacje o ojcu Kacperka. Przed tragedią nie zdążył zrobić najważniejszego

Co więcej, księża informują, że duchowny, u którego pojawiło się podejrzenie zakażenia koronawirusem po odbytej operacji, już od ponad miesiąca nie sprawował mszy z udziałem wiernych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Gwiazda TVP ogłosiła radosną nowinę, gratulujemy. Zdjęcie mówi samo za siebie
  4. Najsłynniejszy lekarz w Polsce przekazał kapitalną wiadomość. Wykluczył zakażenie dużej grupy osób
  5. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News