Mamy potwierdzenie, koronawirus w pociągu. Sanepid pilnie szuka pasażerów

Mamy potwierdzenie, koronawirus w pociągu. Sanepid pilnie szuka pasażerów Źródło: Pikio.pl

Sanepid zdecydował się na wystosowanie pilnego komunikatu. Niestety sytuacja może dotyczyć naprawdę dużej liczby ludzi. Podróżujący na popularnej trasie narażeni byli na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Ważne jest, aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi, którzy mogli mieć kontakt z wirusem. W komunikacie czytamy, w którym pociągu mogło dojść do zakażenia.

Sanepid ma ostatnio sporo pracy i nic nie wskazuje, aby miało jej ubyć. Chociaż minister zdrowia zadecydował, iż sanepid zostanie nieco odciążony i część obowiązków przejmą lekarze z POZ. Niestety w mediach wciąż pojawiają się prośby służb o znalezienie kolejnych osób mogących mieć kontakt z zakażonymi, tym razem sytuacja dotyczy jednego z pociągów. 

Sanepid poszukuje pasażerów pociągu, wydano oficjalny komunikat

Sanepid zamieścił ważne informacje i prosi wszystkich, którzy podróżowali wskazanym pociągiem w dniach 31 sierpnia oraz 1 września, o to, by zgłosili się do służb. Istnieje ryzyko, że znajdowali się wystarczająco blisko oraz długo narażeni na kontakt z wirusem i mogli nieświadomie stać się jego nosicielami. Jednocześnie przypominamy, że nie wszyscy przechodzą zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w równie ciężki sposób.

Świetnym przykładem jak wielkim niebezpieczeństwem są pacjenci bezobjawowi jest historia z poznańskiego szpitala, gdzie pacjent zakaził zarówno personel, jak i innych korzystających z opieki medycznej, a fakt, iż jest on zakażony został odkryty przez przypadek - po tym jak opuścił już placówkę. Sanepid tym razem również apeluje do mieszkańców Wielkopolski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W pociągu podróżowała osoba zakażona koronawirusem, sanepid szuka pasażerów

Wielkopolski sanepid zwrócił się do wszystkich, którzy w dniach 31 sierpnia oraz 1 września podróżowali popularną trasą. Mogą oni być zakażeni i konieczne jest zgłoszenie się do służb. Urzędnicy poinstruują co robić dalej i wskażą czy konieczne jest udanie się na kwarantannę. 

- Osoby, które podróżowały w sąsiedztwie wskazanego miejsca proszone są o niezwłoczny kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wągrowcu pod numerami: tel. 67 26 85 680, 504 156 611 - napisał na swojej stronie sanepid. Wskazano konkretne godziny pociągu, sprawdź czy znalazłaś się z niebezpieczeństwie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje legendarny komentator, przegrał z okropną chorobą

Ci pasażerowie mają powód do zmartwień

Sanepid prosi o kontakt na wyżej wskazane numery wszystkich, którzy 31 sierpnia oraz 1 września podróżowali pociągami na linii Wągrowiec Poznań. Onet wskazuje, że konkretnie chodzi o pasażerów korzystający z połączeń kolejowych: w dniu 31.08.2020 r. Wągrowiec – Poznań Wschód godz. 11.55 – 12.51, Poznań Wschód – Wągrowiec godz. 22.08 – 23.04, oraz pociągów w dniu 01.09.2020 r. Wągrowiec – Poznań Wschód godz. 11.55 – 12.51, Poznań Wschód – Wągrowiec godz. 17.08 – 17.56. Koronawirus to wciąż ogromne zagrożenie, nie należy go bagatelizować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisami
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Widzowie TVP nie mieli o niczym pojęcia. Wyciekło nagranie zza kulis Festiwalu w Opolu
  4. Polacy nie wytrzymali, wystarczyło jedno zdjęcie Rydzyka. Niewiarygodne, co się stało
  5. Alicja Majewska została bardzo przykro potraktowana w Opolu. Mało kto miał pojęcie o incydencie sprzed lat
  6. 99 groszy i już się najadasz, klienci Biedronki przecierają oczy ze zdumienia. Od dziś rozpoczęła się niebywała fiesta

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News