Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych
Pikio.pl
Monika Majko - 4 Października 2020

Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

Sanepid pilnie poszukuje wiernych, którzy mieli kontakt z zakażonymi koronawirusem duchownymi. U dwóch księży z lokalnych parafii badania potwierdziły obecność wirusa SARS-COV-2, wydano oficjalne komunikaty w tej sprawie.

Sanepid zaapelował do wiernych, którzy mieli kontakt z zakażonymi koronawirusem duchownymi, wydano oficjalne komunikaty w tej sprawie. Badania potwierdziły obecność wirusa SARS-COV-2 u dwóch księży proboszczów, wszyscy, którzy mieli z nimi styczność w ostatnim czasie są narażeni na zakażenie.

Sanepid szuka wiernych, którzy mieli kontakt z zakażonymi duchownymi

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nysie zaapelował do lokalnych wiernych, u dwóch proboszczy z okolicznych parafii potwierdzono zakażenia koronawirusem. Na stronie nyskiego sanepidu pojawiły się oficjalne komunikaty w związku z tą sprawą, specjaliści proszą mieszkańców, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z zakażonymi duchownymi, o zachowanie ostrożności i czujne obserwowanie swojego stanu zdrowia.

Wszystkich Świętych Ministerstwo Zdrowia obostrzenia PolacyMinisterstwo Zdrowia zabrało głos ws. obostrzeń na Wszystkich Świętych. Co może czekać Polaków?Czytaj dalej

- W związku z potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u proboszcza parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sidzinie oraz Giełczycach, osoby, które w okresie od 23.09.2020 r. do 02.10.2020 r. miały bliski kontakt z księdzem, proszone są o obserwowanie swojego stanu zdrowia - przekazał lokalny sanepid.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Sanepid w Nysie opublikował komunikaty w sprawie zakażonych koronawirusem proboszczów

Drugie ostrzeżenie wydane przez sanepid dotyczy wiernych z parafii pw. Narodzenia NMP we Włodarach oraz Rynarcicach, które w dniach od 21.09.2020 r. do 30.09.2020 r. miały bliski kontakt z kolejnym zakażonym proboszczem. To nie pierwsza sytuacja, kiedy sanepid poszukuje wiernych z parafii, w której potwierdzono ogniska koronawirusa. Niedawno informowaliśmy o niepokojącej sytuacji w jednej z parafii w Kołobrzegu, gdzie we Mszy Świętej uczestniczyła osoba z COVID-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyją 4 osoby, ofiar może być więcej. Ogromna tragedia w Wielkopolsce, służby apelują do wszystkich

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo

Wszystkie osoby, które w podanych przez sanepid terminach miały kontakt z zakażonymi duchownymi oraz zaobserwowały u siebie objawy koronawirusa m.in. gorączkę, kaszel czy utratę węchu lub smaku, powinny skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Siostra artystki pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie, poruszające
  2. Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem
  3. Zdjęcie ze ślubu jest dobijające. Ból ogarnia człowieka na samą myśl, co wydarzyło się z panną młodą
  4. Mieszkasz w domu - zapłacisz 900 złotych, ci w mieszkaniach po 700 zł. Nie będzie możliwości uniknięcia nowej opłaty
  5. Mateusz Morawiecki w żałobie, przekazał najgorszą wiadomość. Śmierć przyszła niespodziewanie
  6. Spektakularne doniesienia o ogórkach kiszonych. Niesamowite, co zawierają, działanie spodoba się każdemu

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News