Widzów TVP poruszyła śmierć uczestnika "Sanatorium Miłości". Producenci programu przerwali ciszę

Widzów TVP poruszyła śmierć uczestnika "Sanatorium Miłości". Producenci programu przerwali ciszę Źródło: youtube.com TVP VOD

Po tym jak umarł uczestnik "Sanatorium miłości" , producenci programu wiedzieli, że muszą interweniować. Wiadomo już jaką decyzję podjęła produkcja uwielbianego programu.

Pogram "Sanatorium miłości" to prawdziwy hit Telewizji Polskiej. Reality show ma pokazać jak ludzie w jesieni wieku, zmagający się z samotnością, szukają drugich połówek, udowadniając, że nigdy nie jest za późno. Niestety, wysoki wiek uczestników oznacza również znacznie gorsze zdrowie, kwestią czasu było, aż dojdzie do tragedii.

Śmierć uczestnika "Sanatorium miłości". Producenci zdecydowało się na ważną decyzję

Podczas pierwszej edycji programu, z powodu nagłej choroby (cierpiał na słabe krążenie krwi) zmarł 67-letni uczestnik, Cezary Mock. Ta wiadomość zasmuciła zarówno widzów, jak i pozostałych pensjonariuszy. Nie wątpliwie stacja chciałaby uniknąć kolejnych przypadków, w których umiera któryś z uczestników. Dlatego też zdecydowano się na spore zmiany.

Teraz kuracjusze będą musieli przejść obowiązkowe badanie lekarskie, które mają sprawdzić, czy ich życiu nic nie zagraża. Na liście obligatoryjnych badań znalazło się EKG, morfologia oraz specjalny wywiad w formie testu. Sam test ma aż 240 pytań i na tej podstawie mają zostać wszystkie podejrzane objawy, które mogą wpłynąć na zdrowie uczestników. Szczególnie że niektóre zadania w programie wymagają wysiłku fizycznego, a dla niektórych starszych osób znaczne przeciążanie organizmu jest wręcz zakazane.

Kto może trafić do programu? Prowadząca tłumaczy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Program jest adresowany do ludzi 60 wzwyż. Ten czas może być w naszym życiu najpiękniejszy. [...] Chciałam zaapelować do wszystkich wnuków i dzieci, żebyśmy zgłosili ich do programu. Wyjeżdżamy na trzy tygodnie do Ustronia, czekają nas zabiegi, dyskoteki, głębokie rozmowy. Nie mogę się doczekać - opowiadała Marta Manowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy w niebezpieczeństwie, salmonella w mięsie z uwielbianego marketu. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie
2. Mąż Ilony Felicjańskiej upokorzył ją. Opublikował w sieci jej nagie zdjęcia

Zadaniem programu jest nie tylko przełamać stereotyp na temat starości, ale także tchnąć nowe życie w seniorów. Wiele z nich przeżyło śmierć małżonków lub jest po trudnych rozwodach. Wiele mówi się o samotności, z jaką borykają się ludzie starsi, a ten program ma pomóc uczestnikom w rozwiązaniu tego problemu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Korzystnie wpływa na wzrok, poprawia funkcjonowanie serca oraz nadaje skórze złocisty kolor. Znajdziesz ją w każdym sklepie
  2. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  3. Ogromnie smutna wiadomość obiegła media. Śmierć była nagła, nikt nie mógł przewidzieć najgorszego, nie żyje Wojciech Potocki
  4. Zobaczyłeś plastikową butelkę przy kole swojego auta? Policja alarmuje, możesz być w niebezpieczeństwie
  5. Motocyklistka znalazła zagubionego kota przy drodze. Po badaniu weterynarz aż pobladł
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News