"Sanatorium miłości" wywołało ogromne poruszenie wśród emerytów. Takiego rezultatu nikt się nie spodziewał

"Sanatorium miłości" wywołało ogromne poruszenie wśród emerytów. Takiego rezultatu nikt się nie spodziewał Źródło: screen TVP VOD

"Sanatorium miłości" już po jednym sezonie stało się hitem TVP. Twórcy już planują drugi sezon, a emeryci wręcz zwariowali. Statystyki mówią same za siebie.

"Sanatorium miłości" emitowane w zimowe, niedzielne wieczory, przyciągało przed teleodbiorniki średnio 3,5 miliona osób. Większość z nich to osoby 55+, które z wypiekami na twarzach oglądały kolejne rozrywki przygotowane dla uczestników w tytułowym sanatorium. Nic dziwnego, że seniorzy sami zamarzyli o takim scenariuszu.

"Sanatorium miłości" zmotywowało polskich seniorów do szukania szczęścia w miejscach wypoczynkowych

Odkąd program został wyemitowany w TVP, emeryci tak zainspirowali się życiem uczestników, że sami zechcieli posmakować barwnego życia. Statystyki odnośnie wyjazdów do sanatoriów podskoczyły w mgnieniu oka. W pierwszych trzech miesiącach roku na wypoczynek w takiej formie zdecydowało się o 10 tysięcy więcej osób niż w zeszłym.

To zdecydowana zasługa pokazania, że sanatoria nie muszą być nudne i ukierunkowane jedynie na zdrowotne zabiegi. Uczestnicy show chętnie opowiadali o swoich odczuciach odnośnie pobytu w miejscu pełnym miłości i cieszyli się, że przede wszystkim mogli poznać siebie nawzajem i zawrzeć nowe, trwałe przyjaźnie.

NFZ wyciąga rękę do emerytów. Wyjazd zdrowotny połączony ze świetną zabawą gwarantowany

Emeryci z programu telewizyjnego zachwalają, że mimo sporej ilości czasu, czasem im go brakuje, by skorzystać ze wszystkich udogodnień obiektu. Inna uczestniczka przyznała, że dla niej najwspanialsze jest pozyskiwanie kolejnych przyjaźni. Ma już znajomych rozsianych po całej Polsce, a właściciele sanatoriów cieszą się, że takie osoby mogą znowu poczuć się młodo na przykład na potańcówkach i podczas wspólnych aktywności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aby tego roku dostać się do sanatorium, nie trzeba specjalnie się namęczyć. NFZ jest przychylny starszym osobom, ponieważ podwyższył dofinansowanie takich wyjazdów o 30 milionów złotych. Wiele osób widzi poprawę - lepsze jedzenie, odświeżone pokoje, szacunek do emeryta.

Na wyjazd trzeba uzyskać skierowanie od lekarza, który ma umowę z NFZ. Można dostać się tam korzystając z "prewencji rentowej ZUS". Jeśli termin z jakichś powodów nie odpowiada wnioskującemu, zawsze może pojechać prywatnie - wtedy, kiedy mu pasuje - ale trzeba przygotować się na koszt od 800 złotych tygodniowo wzwyż.

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Andrzej Grabowski przeszedł zaskakującą metamorfozę, nie przypomina już dawnego siebie. Zdradził sekret swojej przemiany
  4. Nie widać końca podwyżek cen. Jest tak drogo, że Polacy przestają płacić rachunki
  5. "Czekają aż mu mózg pęknie?!" Zrozpaczona mama Szymona błaga o pomoc
  6. Zatrzymali pędzącą ciężarówkę. Gdy otworzyli drzwi, poczuli odór śmierci

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu