Od dzisiaj nie obowiązuje kluczowy dla tysięcy Polaków zakaz. Można odetchnąć z ulgą

Od dzisiaj nie obowiązuje kluczowy dla tysięcy Polaków zakaz. Można odetchnąć z ulgą Źródło: Pixabay.com 5239640

Sanatoria wznowiły działalność po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, pierwsi kuracjusze już od dzisiaj rozpoczęli swoje turnusy. Wielu Polaków odetchnęło z ulgą, jednak trzeba pamiętać, że w placówkach uzdrowiskowych obowiązują nowe zasady. Nie wszyscy będą mogli skorzystać ze zleconych wyjazdów leczniczych.

Sanatoria znów zostały otwarte, od 15 czerwca 2020 roku rząd znosi zakaz przyjmowania kuracjuszy przez placówki uzdrowiskowe. Pierwsi Polacy już wyjechali na swoje turnusy, muszą pamiętać jednak o ważnych zmianach, jakie obowiązują w zasadach korzystania z ośrodków.

Sanatoria wznowiły działalność po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Placówki ponownie otwarto 15 czerwca

Na tę decyzję rządu czekało wielu Polaków. Od poniedziałku 15 czerwca 2020 roku przestał obowiązywać zakaz korzystania z sanatoriów, wprowadzony wraz z pojawieniem się zagrożenia epidemicznego w kraju z powodu wirusa SARS-CoV-2. Jednak zarówno kuracjusze, którzy już rozpoczęli turnusy oraz ci, którzy już niedługo zawitają w progi ośrodków uzdrowiskowych, muszą pamiętać o specjalnych zasadach bezpieczeństwa, które wprowadzono w ośrodkach w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się groźnego wirusa wśród pacjentów placówek.

Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, by móc udać się na wyznaczony turnus, jest wykonanie testu na obecność koronawirusa i uzyskanie wyniku negatywnego. W przypadku uzyskania potwierdzenia zakażeniem, nie będzie możliwości skorzystania z wyjazdu.

Sanatoria przyjmują kuracjuszy pod warunkiem, że uzyskają negatywny wynik w badaniu na koronawirusa

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

O terminie i miejscu badania pacjenci skierowani do uzdrowiska zostaną poinformowani pisemnie przez wojewódzki oddział NFZ. Test należy wykonać nie wcześniej, niż 6 dni przez datą rozpoczęcia leczenia. Informacje o wyniku i przyjęciu do sanatorium lub anulowaniu przyjazdu przekaże kuracjuszom telefonicznie wyznaczone uzdrowisko. Ponadto, w ośrodkach uzdrowiskowych obowiązuje surowy reżim sanitarny.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest decyzja, już w lipcu wprowadzą zakaz, jaki nikomu nawet się nie śnił. Nieprawdopodobne informacje potwierdzają media z Japonii

2. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

Dobre wiadomości przekazano osobom, które były zmuszone przerwać pobyt w sanatorium po 15 marca 2020 roku. Będą one mogły dokończyć turnus, jeśli nie trwał dłużej niż 15 dni. Uzdrowisko skontaktuje się z pacjentami i ustali termin nie późniejszy niż 30 września 2020 roku. Tak, jak w przypadku reszty, warunkiem skorzystania z wyjazdu będzie wykonanie badania na koronawirusa i uzyskanie wyniku negatywnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  2. Tragiczna śmierć młodziutkiej gwiazdy. Miała wielki talent, szczegóły wypadku mrożą krew w żyłach
  3. Kierowca spojrzał na przednie siedzenie samochodu jadącego obok. Nie miał czasu do stracenia, natychmiast w niego uderzył
  4. W nocy na ulicy podeszła do niego obca kobieta i przytuliła go. Wyszeptała mu kilka słów do ucha, musiał natychmiast zareagować
  5. Doda przyłapana na gorącym uczynku. Zdjęcia wypłynęły do internetu, ręce opadają
  6. Niezwykłe wieści o Agacie Dudzie. Na jaw wyszły zaskakujące fakty, znany mężczyzna wszystko powiedział

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News