Samuel Pereira jest jedną z najbardziej znanych postaci w TVP. Nie każdy jednak cieszyłby się taką sławą. Wiele osób krytykuje publicystę za zbyt ostre lub niestosowne słowa. Ostatnio wydał opinię, której najwidoczniej sam się wstydzi.

Pereira postanowił skomentować zachowanie młodych dziennikarzy TVP Info, którzy pokazywali obraźliwe gesty protestującym pod Sejmem. Nagranie, na którym Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski pokazują środkowe palce obiegło internet i stało się prawdziwym hitem.

Ich starszy kolega po fachu nie dopatrzył się w zachowaniu dziennikarzy niczego niestosownego. Podkreślił, że chłopcy, wbrew plotkom, nie pokazują obraźliwych gestów do protestujących tylko… pozują do zdjęcia.

Spostrzeżenie publicysty zaskoczyło internautów. Zaczęli oni zapisywać jego tweeta. Pereira go usunął i przekonuje, że tak naprawdę wpis nigdy nie istniał. Internauci nie dają mu wiary.

Poseł Nowoczesnej, Adam Szałapka zacytował twita Pereiry. W odpowiedzi, publicysta zagroził politykowi pozwem sądowym.

Zacytowałem poniższy wpis. Samuel Pereira zagroził mi pozwem sądowym. Drogi Redaktorze, nowa ustawa jeszcze nie weszła w życie – skomentował sprawę Szałapka.

Zobacz również