Samolot stanął w płomieniach podczas lądowania!

Samolot stanął w płomieniach podczas lądowania!

Samolot stanął w płomieniach. Takiej sytuacji nikt się nie spodziewał. Do zdarzenia doszło w trakcie lądowania. Na pokładzie było dużo osób.

Samolot stanął w płomieniach. Do dramatycznej sytuacji doszło w stolicy Iranu Megrabad. Pożar wybuchł w momencie lądowania. Jedno z kół nieprawidłowo wysunęło się z podwozia. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Feralny pożar wybuchł w trakcie lądowania.

Płonący samolot wyglądał dramatycznie. Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał. Na pokładzie znajdowało się około 100 osób. Według irańskiej agencji Fars wszystkich udało się bezpiecznie ewakuować. Nikomu z pasażerów nie zagraża niebezpieczeństwo.

Samolot stanął w płomieniach. Sytuacja wyglądała naprawdę poważnie

Do pożaru doszło niespodziewanie, a widok był naprawdę przerażający. Rodziny pasażerów drżały o życie i zdrowie swoich bliskich. Na szczęście procedury bezpieczeństwa nie zawiodły i udało się ewakuować wszystkie osoby przebywające na pokładzie. Można mówić o wielkim szczęściu całej załogi.

Prawdopodobnie zawiniła zła decyzja Iran Air. Przewoźnik zwolnił doświadczonych inżynierów

Odpowiednie służby zajęły się wyjaśnianiem przyczyn pożaru. Nie wiadomo, dlaczego doszło do nieprawidłowości, przez które samolot stanął w ogniu. Linie lotnicze będą dokładnie przyglądały się problemowi i z pewnością wyciągną właściwe konsekwencje.

Irański dziennikarz skomentował zdarzenie. Maszyna, która uległa poważnemu uszkodzeniu to Fokker 100 (EP-IDG). Na jaw wychodzą jednak niewygodne fakty. Okazuje się, że na początku marca linie lotnicze Iran Air zwolniły wielu doświadczonych inżynierów. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie ten czynnik doprowadził do tragedii. Od miesiąca samoloty irańskich linii lotniczych są w gorszym stanie technicznym, niż wcześniej.

źródło: Gazeta

 

 

Następny artykuł