To kolejna w ostatnich dniach tragiczna katastrofa lotnicza. Samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne tego dramatycznego zdarzenia. Na miejscu pracują służby ratownicze.

Do katastrofy szkoleniowego samolotu wojskowego doszło w piątek w Turcji. 23 minuty po starcie kontakt z załogą się urwał. Samolot wystartował z bazy Cigli w prowincji Izmir na zachodzie kraju. W okolice miejsca, gdzie maszyna powinna się znajdować, natychmiast wyruszyły służby.

ZOBACZ TAKŻE: NATO się poddało! Sojusz poniżył się przed Turcją, Erdogan bezlitosny

Samolot runął na ziemię

Szczątki samolotu znaleziono ok. 3 kilometry od bazy, w której stacjonował. Na miejscu odkryto także ciała członków załogi. Nikt nie przeżył. Służby pracują na miejscu, zabezpieczają teren i poszukują wszystkich elementów samolotu.

Poszukiwane są także czarne skrzynki maszyny. One posłużą w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. Te bowiem nie są znane i nawet nie ma podejrzeń, co mogło spowodować to, że samolot runął na ziemię.

ZOBACZ TAKŻE: Turcja ogłosiła rozpoczęcie zbrojnego ataku na terytorium sąsiada

Turcja jest nadal niezwykle niespokojnym obszarem. Na jej terenie operują Kurdowie, którzy wciąż pozostają w napiętej relacji z siłami rządowymi.

Podobnie niepokojąco wciąż jest na terenie w pobliżu granicy turecko-syryjskiej. Niedawno Turecka armia rozpoczęła operację przeciwko syryjskim Kurdom, których państwo Erdogana uznaje za terrorystów.

Ponieważ nie jest znany kierunek, w jakim leciał samolot, wszystkie spekulacje medialne są niepewne i nie mają potwierdzenia. Trzeba czekać na oficjalny komunikat służb, chociaż można się spodziewać, że ten także nie będzie przekazywał całej prawdy o zdarzeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Turcja na WOJNIE! Zmasowany atak lotnictwa

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Oto najseksowniejsze kobiety świata! [ZDJĘCIA]


Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

Zobacz również