Samolot runął na ziemię. Nikt nie przeżył, oprócz...

Samolot runął na ziemię. Nikt nie przeżył, oprócz... Źródło: źródło: flickr.com

Sprzyjające warunki pogodowe i dobra widoczność - w takich okolicznościach samolot runął wprost na ziemię, zabijając niemal wszystkich pasażerów na pokładzie. Służby, które zajmują się badaniem sprawy, zachodzą w głowę, co mogło być powodem niespodziewanej tragedii. Jedyna osoba, która przeżyła, nie jest w stanie ujawnić prawdy.

Do zdarzenia doszło w środę na Dalekim Wschodzie w Rosji. W okolicach miejscowości Nielkan w rejonie ajanomajskim rozbił się samolot Chabarowskich Linii Lotniczych, lecący z Chabarowska. Na pokładzie było 7 osób. Niemal wszyscy zginęli, kiedy samolot podchodził do lądowania na oddalonym o dwa kilometry od miejsca wypadku lotnisku. Z niewiadomych przyczyn maszyna nagle runęła na ziemię i uległa zmiażdżeniu niemal na całej swojej powierzchni. Spośród 7 osób, które były na pokładzie, przeżyła tylko mała 4-letnia dziewczynka. Dwóch pilotów i czwórka dorosłych pasażerów nie miała żadnych szans.

Lecieli do domu, odnalazła ich śmierć

Jak podają służby, które pracują przy sprawie katastrofy, wszyscy pasażerowie na pokładzie byli mieszkańcami Nielkanu. Ludzie ci po prostu wracali do domu. Niestety, z nieznanych powodów samolot Let L-40 nagle runął na ziemię na kilka chwil przed lądowaniem. Stan 4-latki, która trafiła do szpitala, jest oceniany jako ciężki, ale stabilny. Jak podają służby, dziewczynka może coś wiedzieć o tym, co wydarzyło się na pokładzie maszyny. Lekarze wciąż jednak nie pozwalają się kontaktować z dzieckiem. W sprawę zaangażował się Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, który bada przyczyny tragedii. Jak podano, podczas lądowania warunki pogodowe były niemal idealne. Rozpatrywane są więc wersje dotyczące błędu pilotów bądź usterki technicznej, która mogła wpłynąć na lot maszyny. źródło: tvn24.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu