Próba porwania samolotu. Podczas lotu jeden z pasażerów wyciągnął broń i ruszył w stronę pilota

Próba porwania samolotu. Podczas lotu jeden z pasażerów wyciągnął broń i ruszył w stronę pilota Źródło: YouTube/SOMOY TV

Uzbrojony porywacz próbował porwać samolot pasażerski, który wystartował w międzynarodową trasę. Mężczyznę udało się obezwładnić. Maszyna musiała wykonać awaryjne lądowanie tuż po starcie.

Samolot banglijskich linii Biman Bangladesh Airlines, który wystartował dziś ze stolicy państwa Dhaki do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został niemal uprowadzony przez mężczyznę z bronią w ręku. Napastnik próbował dostać się do kabiny pilotów lecz nie udało mu się to.

Maszyna została szybko posadzona na pobliskim pasie w procedurze lądowania awaryjnego. Policja i wojskowi natychmiast zjawili się na miejscu i obezwładnili przestępcę.

Samolot został porwany przez mężczyznę, który miał broń w ręku

Maszyna ze 142 pasażerami na pokładzie wylądowała w Chittagong na lotnisku im. Shaha Amanta. Żadna z przebywających na jego pokładzie osób nie ucierpiała. Znajdujący się na miejscu lądowania mundurowi błyskawicznie aresztowali terrorystę i poddali go przesłuchaniu. Do tej pory nie wiadomo, jakie były powody jego szaleńczej decyzji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak informują siły powietrzne Bangladeszu, sprawca zamieszania ma 25 lat i najprawdopodobniej działał samodzielnie. Wojskowi poddają w wątpliwość jego poczytalność. Na pokładzie miał także mówić, że posiada bombę. Nie wiadomo, do czego miał mu posłużyć uprowadzony samolot.

- Z rozmów, które z nim przeprowadziliśmy, wywnioskowaliśmy, że jest psychologicznie obłąkany - powiedział mediom Nayeem Hasan, szef lotnictwa cywilnego Bangladeszu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jak naprawdę nazywała się Violetta Villas? Jej imię nie było tak spektakularne, jak jej kariera
  2. Co się dzieje z Gosią Baczyńską? Okrąglutka projektantka, która uszyła suknię dla księżnej Kate MOCNO schudła! 
  3. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  4. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  6. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie

źródło: Daily Mail

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News