Film z płonącego samolotu przeraża. Ludzie ratowali walizki zamiast ratować własne życie

Film z płonącego samolotu przeraża. Ludzie ratowali walizki zamiast ratować własne życie Źródło: Twitter.com/МБХ Медиа

Samolot linii lotniczych Aeroflot spłonął wczoraj tuż po awaryjnym lądowaniu na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo. W sieci pojawił się już film ze środka płonącej maszyny. Pasażerowie w amoku zajmowali się wyciąganiem walizek, zamiast ratowania własnego życia.

Samolot Suchoj Superjet lądował wczoraj w Moskwie w smugach dymu. Po chwili cała maszyna stanęła w ogniu. Teraz do sieci wypłynął filmik, który ukazuje zaskakujące szczegóły tej tragedii.

Samolot stał w płomieniach. Przerażająca katastrofa na lotnisku

Najnowszy bilans mówi o 41 ofiarach spośród 78 pasażerów samolotu. Uchodzący za jedną z technologicznych nowinek samolot nie po raz pierwszy pokazał swoje wadliwe oblicze.

Chwilę po zatrzymaniu maszyny cała stanęła w płomieniach. Żywioł rozprzestrzenił się od tyłu. Koszmarny widok płonącego samolotu i uwięzionych w środku pasażerów nie zwiastował, że ktokolwiek przeżyje ten pożar. 

Na szczęście maszyna nie wybuchła. Udało się też uratować niespełna połowę pasażerów. Ci, którzy wydostali się z samolotu, uciekali w popłochu przestraszeni wizją wybuchu.

Do sieci trafiło nieprawdopodobne nagranie

Co ciekawe w sieci już pojawiły się nagrania z wnętrza lądującego w płomieniach samolotu. Nie brakowało komentarzy, że pasażerowie z początku bardziej martwili się o swoje bagaże, niż życie.

"Komsomolskaja Prawda", bazując na relacji pilota maszyny, pisała dziś, że samolot musiał lądować bez wyciągniętego podwozia. Na szczęście Superjeta udało się naprowadzić na pas, na którym wykonali awaryjne lądowanie. To, co działo się później, jest przerażające i trudne do opisania. Załoga i pasażerowie musieli walczyć o swoje życie.

Drzwi samolotu po lądowaniu miała wypchnąć stewardessa, Tatiana Kasatkina. Później relacjonowała, że po lądowaniu na pokładzie wybuchła panika, a personel musiał wyciągać pasażerów z płonącej maszyny. Wersja z pasażerami ratującymi w pierwszym rzędzie swój dobytek aniżeli zdrowie i życie, nie została potwierdzona przez rosyjską prasę, spekuluje się jednak, że to właśnie taki scenariusz mógł zaważyć na zwiększonej liczbie ofiar śmiertelnych. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Można się rozpłakać. Dominika Tajner-Wiśniewska pokazała wzruszające zdjęcie syna
  2. Nie żyje słynny muzyk. Zginął tragicznie, ratując przyjaciółkę
  3. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  4. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły
  5. Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół
  6. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News