Z ostatniej chwili: na pokładzie było 101 osób, samolot awaryjnie wylądował w Warszawie

Z ostatniej chwili: na pokładzie było 101 osób, samolot awaryjnie wylądował w Warszawie Źródło: Pikio.pl

Samolot był zmuszony lądować awaryjnie będąc po brzegi wypełniony ludźmi. Pilot otrzymał pozwolenie, aby na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie przeprowadzić trudny manewr. Świadkowie z miejsca zdarzenia nadal przerażeni są tym, co widzieli.

Samolot Boeing 737 awaryjnie lądował w Warszawie - poinformowało "RMF24". Pilot zanotował poważną usterkę, którą miała maszyna. Postawiony w trudnej sytuacji zdecydował się na manewr, który często kończy się tragedią.

Samolot awaryjnie lądował na lotnisku Chopina w Warszawie

Media wielokrotnie informowały o dramatycznych sytuacjach związanych z awaryjnym lądowaniem samolotów. Podczas tak trudnego manewru bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy maszyna nie chce współpracować z pilotem i uderza z impetem o pas (jak to było w przypadku katastrofy samolotu United Airlines w Sioux City, gdy podczas nieudanego manewru życie straciło 112 osób).

Tym razem na szczęście obyło się bez ofiar. Maszyna wylądowała bezpiecznie na jednym z pasów lotniska Chopina w Warszawie. Pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu, ponieważ zauważył problem z klapami. Nie chciał ryzykować życia i zdrowia swoich 101 pasażerów. Zrezygnował więc z podróży do Wiednia, gdzie ostatecznie miał wylądować.

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje "Gazeta" klapy samolotu zachowywały się w sposób, który uniemożliwił właściwie pilotowanie maszyny. Chowały się w nierównych odstępach, co wskazywało na poważną usterkę samolotu.

Maszyna z pewnością będzie musiała teraz przejść przez przegląd, a następnie, po dokładnym zweryfikowaniu usterki, ponownie trafi do użytku. Klapy, zdaniem ekspertów, nie są zbyt wielkim wyzwaniem dla mechaników, którzy często muszą walczyć z podobnymi problemami w samolotach.

Według "Interii" pasażerowie otrzymali propozycję lotów zastępczych, więc za kilka godzin powinni dotrzeć do celu swojej podróży - do Wiednia. Lotnisko w Warszawie zaopiekowało się nimi, a czekające na samolot zastępy strażackie, a także karetki pogotowia natychmiast zajęły się zestresowanymi i przerażonymi ludźmi, którzy zeszli już z pokładu Boeinga 737.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. Przerażające nagranie Dody w sieci. Miała łzy w oczach, nie była w stanie mówić
  4. Dotarli do prawdziwego aktu urodzenia dziecka Meghan i Harry'ego. Dwa szczegóły wprawiają w osłupienie
  5. Porażające słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Przyszłość prezesa jest zagrożona?
  6. Spłonął dom wokalisty disco polo, został bez dachu nad głową. Potrzeba jest pomoc

 

Źródło: RMF24

Następny artykuł