To się znowu stało. Polski samolot nagle zepsuł się w powietrzu

To się znowu stało. Polski samolot nagle zepsuł się w powietrzu Źródło: Fot. Pixabay

Samolot należący do Polskich Linii Lotniczych "LOT" po raz kolejny w ostatnich miesiącach uległ nagłej awarii. Bombardier musiał więc niespodziewanie lądować na warszawskim Okęciu. Przedstawiciele przewoźnika wytłumaczyli już kontrowersyjną sprawę w rozmowie z mediami.

Maszyna o oznaczeniu bocznym SP-EQG musiała lądować wieczorem na Lotnisku Chopina w Warszawie. Powodem były nieoczekiwane usterki, które dotyczyły przedniej klapy. Media nie poznały jednak do tej pory dokładnych szczegółów zajścia.

Jak doszło do awaryjnego lądowania?

Co zadziwiające, ta sama maszyna w ostatnich miesiącach miała już poważne problemy techniczne. Wcześniej kłopoty z samolotem przytrafiły się pilotom w styczniu oraz czerwcu, jednak dotyczyły one innych jego części, między innymi podwozia. Rzecznik LOT-u zapewnił, że jeszcze dziś bombardier wyruszy w kolejny rejs. Usterka nie okazała się więc tak poważna, jak początkowo myśleli przedstawiciele mediów. Sprawa wywołała jednak w mediach poważne kontrowersje, a wielu internautów początkowo martwiło się, czy nie narażono przy niej czyjegoś życia.

Samolot linii LOT uległ kolejnej awarii

Skąd jednak biorą się ciągłe problemy techniczne z samolotami polskich linii? Jak twierdzą związkowcy, zbyt często latają one na krótkich trasach oraz są niewystarczająco serwisowane. Poza tym nie obserwuje się ich i nie sprawdza z taką częstotliwością, jak należy. Są to oczywiście jednak subiektywne opinie pracowników. Maszyna, która uległa awarii, jest używana przez pilotów już od sześciu lat. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, wykonała ona w tym czasie około dwunastu tysięcy rejsów, co wydaje się naprawdę dużym wynikiem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ogórek wryło w ziemię, wielki skandal w programie na żywo! Na zawsze to zapamięta
  2. Co za cios dla TVP! Janowski spektakularnie poniży stację Kurskiego
  3. Wojna na planie „M jak Miłość”! Dwie największe gwiazdy serialu się nienawidzą
  4. Fani „Na dobre i na złe” zrozpaczeni. Kochali ją wszyscy, przyszła po nią śmierć
  5. 500 plus? Nie dostaniecie tyle ile obiecano, a będzie tylko gorzej
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News