Poważna awaria samolotu linii LOT do Warszawy. Ponad 200 pasażerów utknęło za granicą

Poważna awaria samolotu linii LOT do Warszawy. Ponad 200 pasażerów utknęło za granicą Źródło: Wikipedia

Samolot uległ poważnej awarii, lot został odwołany. Blisko 250 pasażerów i pracowników linii LOT utknęło na lotnisku. Trwają prace serwisowe w celu usunięcia usterki.

Samolot miał odbyć lot ze Sri Lanki do Warszawy. Komputer pokładowy wykrył poważną awarie jednego z silników, a rejs został odwołany do czasu naprawienia usterki. Blisko 250 osób utknęło na lotnisku bez możliwości powrotu do kraju. Wciąż trwają prace serwisowe przy maszynie.

Samolot miał poważną awarię, poinformował o niej komputer pokładowy

Prawie 250 osób nie może wrócić do Polski. Największą grupę stanowią pasażerowie, w liczbie 232 osób. Na płycie lotniska przebywa również 15 członków załogi, którzy mieli obsługiwać nieszczęsny lot.

- Tuż przed startem lotu rejsowego z Kolombo do Warszawy komputer pokładowy samolotu po uruchomieniu silników poinformował załogę o nieprawidłowym działaniu jednego z zaworów silnika. Została podjęta decyzja o sprawdzeniu tego zaworu - poinformował Michał Czernicki, rzecznik prasowy LOT-u.

Samolot najprawdopodobniej wystartuje jutro

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ekipa serwisowa wciąż pracuje nad usunięciem awarii. Podjęto już jedną próbę wylotu, uznano jednak, że usterka nie została naprawiona, tak jak wcześniej sądzono. Pasażerowie cierpliwie oczekują na wylot, prawdopodobnie nastąpi on jutro. 

- Po pięciu godzinach oczekiwania na lotnisku i interwencji mechaników, ponownie załadowano nas do samolotu. Po kołowaniu uznano, że usterka nie została usunięta. Teraz czekamy w samolocie na serwis. Nie wiadomo kiedy wylot, na pewno nie dziś. Mają nas umieścić w hotelach. Na lotnisku lekki chaos, nie wiedzieli co z nami robić w czasie oczekiwania - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" pan Karol, jeden z pasażerów pechowego samolotu.

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu

2. Zagrał w 60 filmach, nie żyje słynny aktor. Polacy będą zaskoczeni przekazywanymi informacjami

Pasażerowie utknęli na lotnisku, ale dzięki nowoczesnemu systemowi, który zainstalowano w samolocie, nie doszło do katastrofy lotniczej. W porę poinformował on załogę o usterce, która mogłaby być bardzo niebezpieczna. 

- Każdy samolot, który mamy we flocie, także Boeing 787 Dreamliner, na którym miał zostać wykonany rejs z Kolombo, posiada rozbudowane systemy monitorowania statusu samolotu oraz czujników, dzięki którym już z wyprzedzeniem wiemy, że jakiś element może działać nieprawidłowo. Tak też było w tym przypadku - powiedział rzecznik LOT.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ugotowała ziemniaki inaczej niż zwykle z dodatkami, które każdy ma pod ręką. Mąż zaczął ją nosić na rękach
  2. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  3. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Emerytura wyższa nawet o KILKASET ZŁOTYCH miesięcznie. ZUS zdradza, co należy zrobić

źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News