Mazowsze: samolot runął na ziemię. Trwa akcja służb

Mazowsze: samolot runął na ziemię. Trwa akcja służb Źródło: .

Samolot niespodziewanie runął na ziemię. Na miejscu natychmiast pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej. Akcja służb nadal trwa. Są ranni.

Samolot spadł na ziemię na Mazowszu. Świadkowie natychmiast zawiadomili straż pożarną i pogotowie, całe zdarzenie wyglądało dramatycznie. Znamy więcej szczegółów z nim związanych.

Samolot przewrócił się na dach, jedna osoba została przewieziona do szpitala

Jak doniósł portal TVN Warszawa oraz lokalne zastępy straży pożarnej - w Milewie niedaleko Płońska doszło do wypadku. Świadkowie, wzywając pomoc, nerwowo opisywali to, co właśnie zobaczyli na własne oczy. Ok. 10:30 samolot, próbując wylądować, napotkał niespodziewane problemy, przez co w pewnym momencie zahaczył skrzydłem o ogrodzenie. Samolot się przewrócił i wylądował dachem na ziemi.

Wszystko stało się w okolicach prywatnego lotniska. Niewielką Cessną 172P Skyhawk II podróżowały cztery osoby. To cud, że nikomu nic poważnego się nie stało. Ratownicy medyczni, którzy pojawili się na miejscu, przetransportowali do szpitala tylko jedną osobę. Wszyscy znajdujący się w kabinie byli przytomni i nie mieli widocznych obrażeń. Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu, niedługopo wypadku uskarżała się na silny ból w klatce piersiowej. Po ewakuowaniu pasażerów i poszkodowanej osoby, straż pożarna wkroczyła do akcji.

Na miejscu nadal pracują służby

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W momencie przybycia straży samolot leżał kołami do góry, a wszyscy podróżujący tym samolotem byli już poza jego częścią pasażerską - potwierdził komendant powiatowy policji w Płońsku, Dariusz Brzeziński. Portal "Dla pilota" sugeruje, że powodem wypadku mógł być silny zmienny wiatr. Fakt, że tuż przed podejściem do lądowania padał deszcz, również nie pozostaje bez znaczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski przekazał smutną wiadomość. Wiernie trwała u jego boku, ale jednak odeszła, fani we łzach
2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

- Położono warstwę piany gaśniczej, a po około półtorej godziny na miejsce przybyli przedstawiciele komisji ds. badania wypadków lotniczych. Prawdopodobnie wszczęte zostanie postępowanie wyjaśniające, co było ostateczną przyczyną wypadku - czy może był to silny wiatr, czy coś innego - kontynuuje komendant. Na miejscu nadal pracuje komisja wraz z policjantami.

Fot. facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. Agnieszka Woźniak-Starak wydała nieoczekiwane oświadczenie. Nikt się nie spodziewał
  4. Chłopczyk zaprosił kobietę do tańca. Gdy zaczął, wszystkim opadły szczęki do samej podłogi
  5. 2-letnia córeczka zabiła swoją mamę. Kobieta umierała na jej oczach
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News