90% kierowców nieświadomie popełnia straszny błąd. Niszczą swoje auta, a wystarczy drobna zmiana

90% kierowców nieświadomie popełnia straszny błąd. Niszczą swoje auta, a wystarczy drobna zmiana Źródło: unsplash.com chuttersnap

Samochód osobowy poważnie psuje się na skutek jednej rzeczy. Niestety, choć jest to karygodny błąd, kierowcy nagminnie go popełniają, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo sobie szkodzą. Jeżeli chcesz uniknąć późniejszych napraw i wydanych na nie kroci, koniecznie dowiedz się, czego nie należy robić pod żadnym pozorem.

Samochód osobowy jest w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem życia codziennego milionów osób na całym świecie. Przemieszczanie się dzięki niemu jest o niebo szybsze i łatwiejsze, aby jednak było też bezpieczne, należy odpowiednio dbać o swoje "cztery kółka". Często nie jest to tak proste, jak z pozoru mogłoby się wydawać, a wszystko przez to, że większość kierowców, dbając o jedną część auta, szkodzi innej. 

90% kierowców popełnia ten straszny błąd, w zatrważającym tempie psując swój samochód osobowy 

Niektórych może zdziwić fakt, że tendencję do popełniania tego błędu, mają szczególnie starsi i doświadczeni kierowcy. Gdy zapala się rezerwa paliwa, wielu przejeżdża na niej jeszcze kilkanaście kilometrów i dopiero decyduje się na wstąpienie na stację paliw, by zatankować. Mało kto jednak wie, jak bardzo szkodzi to samochodom. Wszyscy szczęśliwi posiadacze prawa jazdy powinni wiedzieć, że takie zachowanie znacząco skraca żywotność pompy paliwa w pojeździe. Wynika to natomiast z tego, że w chwili hamowania lub ruszania pompa paliwa chwilowo zasysa powietrze, co z kolei jest wynikiem przemieszczenia się pozostałych resztek benzyny w zbiorniku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niestety, to nie koniec złych informacji dla fanatyków jazdy na rezerwie. Przy jeździe na zbyt małej, a często nawet znikomej, ilości paliwa dochodzi do zatarcia się pompy paliwa. Najbardziej narażeni na takie uszkodzenie auta są kierowcy poruszający się samochodami z gazem, gdy niewielka ilość paliwa jest im jedynie potrzebna od odpalenia silnika, a następnie przełączenia się właśnie na gaz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie

2. Minister Zdrowia zabrał głos. Padły deklaracje, które mogą wkrótce zmienić naszą codzienność

To wciąż nie koniec, bowiem w takiej sytuacji, w zbiorniku znajduje się powietrze. Wówczas może dojść do skraplania się pary wodnej, a pary trafią do układu paliwowego, co najbardziej niebezpieczne jest zimą. Przy niskiej temperaturze krople wody zamarzną, a powstały lód poważnie uszkodzi układ paliwowy. Należy zatem pamiętać, by nie zwlekać nigdy z ponownym zatankowaniem i zawsze dbać o odpowiednią ilość paliwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Testy trwają. Pierwsze wyniki dotyczące szczepionki są obiecujące
  2. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi
  3. Mężczyzna pływał łodzią. Nagle zauważył niewyobrażalną scenę na brzegu, ale nie zdążył zawrócić
  4. Krystyna Janda nie wytrzymała. Upubliczniła treść tajnego pisma
  5. W samym środku puszczy leśnik zobaczył niesłychaną rzecz. Natychmiast sięgnął po telefon, wszystko nagrał
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

Źródło: pomyslodawcy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News