Woda porwała samochód, utknął pod mostem. Wstrząsające zdjęcia z polskiej miejscowości

Woda porwała samochód, utknął pod mostem. Wstrząsające zdjęcia z polskiej miejscowości Źródło: Facebook Powiat Krakowski 112

Samochód porwany przez rwącą rzekę utknął pod mostem. W mediach pojawiły się wstrząsające zdjęcia z polskiej miejscowości. Nawałnice, burze i ulewne deszcze, które w ostatnich dniach przechodzą nad krajem, zbierają zastraszające żniwo. Sytuacja jest bardzo poważna. Zniszczenia i straty materialne przybrały olbrzymią skalę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował dziś o intensywnych nawałnicach prognozowanych dla województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego oraz południowej części Mazowsza. W tych regionach obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia. To najwyższy z możliwych alarmów. Ostrzeżenia synoptyków okazały się być zasadne. Województwo małopolskie zmaga się z bardzo niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. W jednej z podkrakowskich miejscowości stwierdzono nawet możliwość pojawienia się trąby powietrznej. To jednak nie jedyny powód do zmartwień dla mieszkańców Małopolski.

Samochód osobowy utknął pod mostem

Profil Powiat Krakowski 112 poinformował na Facebooku o wypadku, do którego doszło w okolicach miejscowości Sułoszowa w powiecie krakowskim. Mieszańcy regionu od południa zmagają się z burzami z gradem i wzbierającą wodą. Przez Sułoszową i Ojce przeszła groźna fala kulminacyjna, która spowodowała duże straty. Internauci poinformowali o tym, że zalane zostały posesje mieszkalne, a rwąca woda porwała samochód osobowy. Na miejscu zdarzenia działają służby ratunkowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Na zdjęciu opublikowanym przez portal widoczne jest auto zaklinowane pod mostem. Samochód jest odwrócony kołami do góry. Na skutek intensywnych opadów poziom wody w rzece jest naprawdę wysoki - wynosi aż 170 cm. Komentujący, którzy zamieszkują pobliskie Zielonki, martwią się o swój dobytek. Niektórzy prognozują, że fala kulminacyjna dotrze także do nich.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka

2. Dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu? Lekarze komentują

Media informują również o licznych interwencjach strażaków na terenie powiatów: krakowskiego, chrzanowskiego i wielickiego. Zdjęcia i filmy stworzone przez mieszkańców województwa są szokujące. W Niepołomicach spadł grad wielkości piłek ping-pongowych, a Olkusz został pogrążony w niemal nocnym mroku. Nawałnica pozbawiła prądu kilka tysięcy osób. Awarie są usuwane na bieżąco, ale dostawca energii ostrzegł, że dostawy prądu zostaną przywrócone prawdopodobnie dopiero późnym wieczorem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  3. Trąba powietrzna w polskiej miejscowości? Wstrząsające nagranie sprzed kilku godzin obiegło sieć
  4. Wydało się, cała prawda o Dagmarze Kaźmierskiej. Osoba z produkcji wszystko wygadała
  5. Skandal, pracownik komisji fałszował karty do głosowania. Wiemy, któremu kandydatowi chciał zaszkodzić
  6. Małgorzata Trzaskowska wbiła szpilę Agacie Dudzie. Pierwsza dama na pewno nie będzie zadowolona

Źródło: Polsat News/Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News