Masz niemiecki samochód? Niestety musisz przygotować się na najgorsze

Masz niemiecki samochód? Niestety musisz przygotować się na najgorsze Źródło: Wikimedia Commons/Vauxford

Jeśli masz niemiecki samochód, powinieneś być szczególnie ostrożny. Opublikowano statystyki, które nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości. Wielu kierowców może być w szoku.

Niemiecki samochód w Polsce XX wieku mógł być uznawany za symbol wysokiego statusu społecznego. Wraz z transformacją ustrojową, a później wejściem do Unii Europejskiej, sprowadzanie aut do kraju zza zachodniej granicy stało się jednak dużo łatwiejsze i tańsze. Polski rynek zaczęły wręcz zalewać niemieckie auta, a dzięki większej dostępności, niejeden kierowca mógł się cieszyć samochodem zachodniego koncernu. Niestety, teraz okazuje się, że posiadanie niemieckiego auta jest objęte dodatkowym ryzykiem.

Samochód z Niemiec może oznaczać kłopoty?

Opublikowano szczegółowe statystyki dotyczące województw, które dotyczą kradzieży aut. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR przeprowadził badania, które opierają się na autach wyrejestrowanych z powodu kradzieży. Okazuje się, że w większości regionów w Polsce najczęściej celem złodziei są auta niemieckie. 

W niechlubnych statystykach góruje Audi (województwa wielkopolskie, dolnośląskie, pomorskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, świętokrzyskie), BMW (łódzkie, małopolskie), Mercedes (dolnośląskie, zachodniopomorskie, lubelskie) oraz Volkswagen (lubuskie, warmińsko-mazurskie, opolskie). Wynika z tego, że wszyscy właściciele wyżej wymienionych, niemieckich marek powinni być szczególnie ostrożni, bo przez nieuwagę, a czasem nawet zwykłego pecha, mogą stracić swój pojazd. 

Nie tylko ich właściciele mogą niemieckich aut mogą czuć się zagrożeni

Ponadto sporą popularnością wśród złodziei cieszą się auta Toyoty, choć skala jest dużo mniejsza niż w przypadku aut niemieckich. Najwięcej kradzieży aut japońskiego producenta odnotowano na Mazowszu, ponadto w zestawieniu pojawia się również w czterech innych województwach (małopolskie, lubelskie, podkarpackie, podlaskie). 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bezpiecznie nie mogą się czuć w poszczególnych regionach posiadacze aut Francuskich. Renault jest jednym z najczęściej kradzionych aut w lubuskim i niechlubnym liderem w wielkopolskim. Również Citroeny i Peugeoty padają często celem złodziei w województwie łódzkim. Co ciekawe, w województwie zachodniopomorskim często kradzione są włoskie Fiaty. 

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

W statystykach najczęściej kradzionych aut brakuje bardzo popularnych w Polsce pojazdów Koreańskich (Kia, Hyundai). Na próżno dopatrywać się także marki Skoda, co jest o tyle dziwne, że czeski producent aut należy do niemieckiego koncernu VAG, który odpowiada też za najczęściej kradzione Audi oraz popularne Volkswageny. Może to jednak wynikać z prestiżu marki, bo to właśnie Audi jest pozycjonowane w niemieckim koncernie jako auto segmentu premium. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
  2. Beata Tyszkiewicz zabrała głos ws. "Tańca z gwiazdami". Zdradziła tajemnicę dzisiejszego finału
  3. Przenigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek! Można ją wykorzystać w niezwykły sposób, efekt powala
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe  
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

Źródło: Fakt

Następny artykuł