Tak w kilka sekund ochłodzisz nagrzany samochód. Fenomenalny trik na letnie upały

Tak w kilka sekund ochłodzisz nagrzany samochód. Fenomenalny trik na letnie upały Źródło: Pixabay/SubhoMdDali

Samochód w upalne dni nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, co dla wielu osób jest ogromnym problemem. Mało kto potrafi poradzić sobie z tym kłopotem. Istnieje jednak jedno bardzo proste rozwiązanie, które może zastosować każdy.

Samochód w lato często okropnie się nagrzewa, w związku z czym tysiące osób narzekają na ogromne problemy. Nie wszystkie pojazdy mają zamontowaną i działającą klimatyzację, a nawet one nie potrafią uchronić przed wysoką temperaturą w samochodzie tuż po wejściu. W związku z tym wiele osób szuka nowych sposobów na poradzenie sobie z niesprzyjającymi warunkami, które mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia.

Okazuje się, że istnieje jeden prosty sposób, który każdy może zastosować u siebie w pojeździe. Nie wszyscy o nim słyszeli, jednak może on sprawić, że temperatura auta ulegnie sporemu ochłodzeniu w zaledwie kilka minut. Co więcej, nie wymaga on prawie żadnego wysiłku.

Samochód nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury

Problem nagrzewającego się samochodu jest bardzo powszechny w trakcie upałów. Gdy pozostawimy wyłączony samochód na słońcu, to w przeciągu zaledwie kilkunastu minut temperatura w środku może wzrosnąć ponad dwukrotnie. W związku z tym powstało wiele akcji, które mają uchronić tragedią. 

W mediach pojawiały się akcje i kampanie reklamowe, które przypominały Polakom, by ci nie zapominali o stawianiu samochodu w cieniu oraz nie próbowali zostawiać w środku dzieci lub zwierząt.To bardzo ważne, bowiem nie są w stanie otworzyć sobie okna ani wyjść z pojazdu w razie problemów ze zbyt wysoką temperaturą. Wiele wskazuje na to, że akcje te przyniosły skutek, lecz teraz media informują o zupełnie nowej metodzie, która zdobywa popularność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Samochód bywa w upalne dni porównywany do piekarnika

Co robić, by pozbyć się rozgrzanego powietrza z pojazdu? Wystarczy otworzyć okno po stronie kierowcy, okrążyć samochód, a następnie otworzyć i zamknąć drzwi po stronie pasażera. W ten sposób szybko można wyrównać temperaturę. 

Pomysł zyskuje coraz większą popularność dzięki akcji mediów. Wiele z nich opisuje ten prosty trik, który bardzo skutecznie obniża temperaturę panującą wewnątrz auta. Dzięki niej znacznie szybciej będzie można usiąść za kierownicą w komfortowych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  4. Żona puściła Sławomira z torbami! To, co mu powiedziała, było kłamstwem
  5. Gwiazda TVN została brutalnie zgwałcona. Jej oprawca nie żyje
  6. Silnie rakotwórcza substancja w hitowych produktach Biedronki. Będzie afera!

źródło: Onet

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News