Samochód dla wielu osób jest najlepszym sposobem na przemieszczanie.
Pixabay Tama66
Jakub Kossakowski - 4 Maja 2020

Kierowco, strzeż się nowej zmiany w przepisach. Policja będzie masowo odbierać prawa jazdy

Dla wielu osób samochód jest podstawowym środkiem pozwalającym na przemieszczanie. Kierowcy powinni mieć się na baczności, planowane są nowe zmiany w przepisach. Nieprzestrzeganie niektórych z nich może wiązać się z utratą prawa jazdy. Czego możemy się spodziewać?

Z całą pewnością samochód daje swoim użytkownikom pewnego rodzaju niezależność. Jednak posiadanie prawa jazdy i prowadzenie pojazdów wiąże się z odpowiedzialnością. Możliwe, że już niebawem jej brak może mieć opłakane skutki.

Krzysztof Rutkowski i JackowskiJackowski i Rutkowski są zgodni ws. Kacperka. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Resort infrastruktury planuje nowelizację ustawy

Już wcześniej wspominaliśmy czego mogą się spodziewać osoby prowadzące samochód podczas kontroli policji. Okazuje się, że kierowca niebawem powinien liczyć się z kolejnymi wytycznymi, które będą wynikały z nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym proponowanej przez resort infrastruktury. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Interia, różne instytucje i osoby fizyczne zgłosiły ponad 60 uwag dotyczących projektu nowelizacji prawa o ruchu drogowym.

Jeżeli projekt wejdzie w życie, wówczas każdy kierowca powinien mieć się na baczności. Niektóre ze zmian mogą sprawić, że przy złamaniu przepisów możemy spodziewać się utraty prawa jazdy. O czym należy pamiętać, aby nasz samochód nie poszedł w odstawkę?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MięsoPołożyła kostkę lodu na grillowanym mięsie. Efekt powala, każdy chce poznać jej genialny sekretCzytaj dalej

Czego należy się wystrzegać, aby móc prowadzić bez przeszkód samochód?

Jak donosi portal Interia, nowelizacja ustawy prawa o ruchu drogowym przewiduje możliwość odbierania prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h także poza terenem zabudowanym. Wówczas samochód pozostanie dla kierowcy wyłącznie marzeniem przez okres 3 miesięcy. To jednak nie koniec zmian, które planuje wprowadzić resort infrastruktury.

Aktualnie osoba prowadząca samochód w nocy może przemieszczać się na terenie zabudowanym z prędkością 60 km/h. Nowelizacja ustawy przewiduje wprowadzenie zmiany w tym przepisie. Zgodnie z nowymi wytycznymi dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym będzie wynosiła 50 km/h niezależnie od pory dnia. Niewykluczone, że ze zmianami będą musieli liczyć się również piesi.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Interia w ramach konsultacji społecznych Związek Powiatów Polskich zaproponował rozważenie wprowadzenia zakazu używania telefonów komórkowych przed i na przejściach dla pieszych. Wszystkie z tych nowych przepisów planowo mają wejść w życie z dniem 1 lipca 2020 r.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  4. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadał
  5. Syn Pawła Królikowskiego dopiero teraz miał siłę wyznać prawdę. Nie da się powstrzymać łez
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News