Masz samochód? Bardzo zła wiadomość dla mieszkańców kilku miast

Masz samochód? Bardzo zła wiadomość dla mieszkańców kilku miast Źródło: Pixabay/Free-Photos

Masz samochód? Możesz nie być zadowolony z najnowszych statystyk policyjnych. Wydawało się, że sytuacja w kraju się poprawi, tymczasem poziom utrzymał się na podobnej wysokości co w zeszłym roku. W najgorszej sytuacji są mieszkańcy kilku miast, tam wygląda ona najgorzej.

Jeśli posiadasz samochód, a w dodatku jesteś mieszkańcem jednego z największych miast w Polsce? Możesz nie być zadowolony. Najnowsze policyjne statystyki wskazują, że pandemia koronawirusa nie wpłynęła na złodziei samochodów. Okazuje się, że ukradli nawet nieco więcej niż rok temu. 

Masz samochód? Zła wiadomość dla mieszkańców kilku miast

Jak wynika z policyjnych statystyk, w pierwszej połowie 2020 roku utracono prawie 6 tysięcy samochodów osobowych. W zeszłym roku odnotowano 35 przypadków mniej. To oznacza, że pandemia koronawirusa niestety w żaden sposób nie wpłynęła na złodziei samochodów, a nawet ukradli nieznacznie więcej niż w poprzednim roku. 

W 2020 roku pod względem kradzieży samochodów sytuacja wyglądała najgorzej w styczniu. Najlepiej natomiast w kwietniu. Najwięcej tego typu spraw odnotowano w Warszawie, a najmniej Białymstoku. Od stycznia do czerwca w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji zarejestrowano jako utracone 5978 pojazdów. To o 35 więcej niż w ubiegłym roku. 

- W marcu br. zmieniała się nasza rzeczywistość. Złodzieje samochodów zaczęli wykorzystywać ogólnospołeczny obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek. To mogło bezpośrednio wpłynąć na wzrost przestępczości samochodowej. Kolejna sprawa to mniejsza ilość patroli policyjnych spowodowana oddelegowaniem funkcjonariuszy do innych, nowych zadań związanych z Covid-19 - skomentowała w rozmowie z serwisem Money.pl Aleksandra Stróżyk z firmy Niedźwiedź-Lock.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teoretycznie izolacja społeczna i pozostanie w domach mogły spowodować wzrost przestępczości samochodowej. Stało się jednak odwrotnie ze względu na brak wyjazdów do pracy czy w delegacje, a także ograniczeń w robieniu zakupów. Z kolei zamknięcie granic państwa miało wpływ na wzrost liczby kradzionych samochodów, ponieważ wielu złodziei wyjeżdża w tym celu do zachodnich krajów.

Najwięcej utraconych pojazdów odnotowano w miastach takich jak: Warszawa (1727 - czyli niemal 30 procent przypadków z całego kraju), Wrocław (718), Gdańsk (597), Katowice (531) i Poznań (491). Z kolei najmniej strat zarejestrowano w: Białymstoku (39), Rzeszowie (46), Kielcach (51), Opolu (89) i Lublinie (91). 

Dzisiaj grzeje: 1. Z pozoru zwykłe 5 groszy może być warte ogromne pieniądze. Chodzi o jeden szczegół na monecie
2. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
3. W związku z epidemią będzie można ubiegać się o dopłatę do czynszu. Nawet 1500 złotych, komu przysługuje?

Ogromna niechlubna przewaga w liczbie utraconych samochodów w Warszawie wynika z tego, że jest to największe miasto w Polsce. Dodatkowo osoby mieszkające w stolicy często posiadają nowsze samochody, a ludzie mają więcej szans, by zachować anonimowość. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, "wprowadziliśmy wszelkie procedury"
  3. Niewiarygodne, jak nieuleczalna choroba zmieniła Boczka z "Kiepskich". Nie przypomina dawnego siebie
  4. Halina Młynkova w końcu ujawniła prawdę o swoim synu. Łzy same lecą z oczu
  5. Jesteś teraz lub wybierasz się na wesele? Fatalna informacja, możesz spodziewać się kłopotów
  6. Przypadkiem znaleźli dryfującą łódź. Zajrzeli do środka i zamarli, natychmiast wyciągnęli telefony
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  9. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera

Źródło: Money

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News