"Sami Swoi" - aktor
Screen "Sami Swoi" 1967 r.
Monika Majko - 27 Listopada 2020

Pawlak z "Samych swoich" przeżył kilka rodzinnych tragedii. 8 lat przed śmiercią stało się najgorsze

"Sami Swoi" - aktor znany z uwielbianej przez Polaków komedii przeżył w życiu kilka rodzinnych tragedii. Prywatne życie Wacława Kowalskiego naznaczone jest okropnym cierpieniem i żałobą, stracił kilka bliskich osób, w tym swojego syna.

"Sami Swoi" sprawili, że Wacław Kowalski na zawsze zapisał się w historii polskiego kina. Filmowy Pawlak na ekranie rozbawiał widzów do łez, lecz prywatne życie aktora nie było usłane różami. Gwiazdor przeżył w życiu wiele ciężkich chwil, w tym nagłą śmierć syna.

"Sami Swoi" - gwiazdor w tragicznych okolicznościach stracił kilka bliskich osób

Wacław Kowalski znany jest przede wszystkim ze swojej roli w kultowej trylogii komediowej "Sami Swoi". Aktor wcielił się w rolę Kazimierza Pawlaka, które spór z Władysławem Kargulem, którego zagrał Władysław Hańcza, był osią główną fabuły produkcji.

Na ekranie Wacław Kowalski potrafił do łez bawić widzów, jednak w życiu prywatnym gwiazdor doświadczył ogromnego cierpienia. Niewielu fanów aktora wiedziało, jak trudne przeżycia ma za sobą.

Policja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyłaPolicja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyłaCzytaj dalej

W młodości Wacław Kowalski przeżył śmierć ojca oraz siostry, oboje zginęli w skutek tragicznych wypadków. Jak przekazał na stronie Wesly.republika.pl Jan Bartłomiej Kowalski, syn aktora, "podczas pracy w kuźni odłamek metalu wpadł dziadkowi do oka. Niedługo po przeprowadzonej w Warszawie operacji zachorował na zapalenie opon mózgowych i organizm poddał się".

Z kolei 12-letnia siostra aktora została porwana przez rwący nurt Bugu. O jej śmierci wspomniała później koleżanka dziewczynki, Leokadia Jakoniuk z Gnojna, która namawiała ją do rezygnacji z kąpieli w rzece.

- Wracając z koleżankami z odpustu w kościele w Niemirowie, postanowiła się wykąpać. Mówiłam jej wówczas: "Chodź do domu", ale nie posłuchała. Wróciłam do Gnojna, a niedługo po tym dowiedziałam się, że porwał ją nurt rzeki. Ciało znaleziono kilkaset metrów dalej, koło skarpy - przekazał Leokadia Jakoniuk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Gwiazdor "Samych Swoich" stracił w tragicznych okolicznościach ojca, siostrę i syna

Te dwie tragedie wywarły ogromny wpływ na życie gwiazdora, jednak los nie oszczędził mu kolejnych przykrych doświadczeń. W 1982 roku zmarł młodszy syn aktora, Maciej, który właśnie kończył studia medyczne. Mężczyzna miał zaledwie 26 lat, zginął w wypadku samochodowym.

Śmierć syna była dla aktora ogromnym ciosem. Wacław Kowalski załamał się i wpadł w ciężką depresję. W tym czasie grał rolę dozorcy Popiołka, scenarzyści byli jednak zmuszeni "uśmiercić" jego postać, ponieważ gwiazdor nie był w stanie kontynuować pracy.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Wystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzecz
 3. Mariusz Pudzianowski pokazał dzidziusia. Internauci nie mogą uwierzyć własnym oczom „Mała Pudzianka”
 4. Współwięźniarki były zgodne, co trzeba zrobić z mamą Madzi. Wszystko trwało kilka dni, powalające

Przez kolejne 8 lat Wacław Kowalski odmawiał występowania na planie a 27 października 1990 roku aktor zmarł. Przy tacie czuwał starszy syn, lekarz anestezjolog. Gwiazdor został pochowany w Brwinowie, przy swoim synu Macieju.

- Tata czasami zgłaszał bóle w okolicy mostka, ale mimo 74 lat był zdrowy. Lubił pracować w domu i w ogródku, hodował pszczoły i robił zakupy. Gdy 27 października 1990 roku wpadłem przypadkowo do rodziców, by dowiedzieć się, co u nich słychać, tata drzemał. Wychodząc, spojrzałem na niego przez uchylone drzwi i coś moim lekarskim oczom zaczęło nie pasować. Podszedłem do niego, poruszyłem. Zobaczyłem, że ciężko oddycha i jest nieprzytomny - napisał starszy syn aktora we wspomnieniach na stronie Wesly.republika.com.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Drugi najczęściej zabijający Polaków nowotwór. Rak jelita grubego, jakie ma objawy?
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
 4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
 5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
 6. Karol Okrasa zdradził nieziemską recepturę na hitowe ziemniaki i soczyste kotlety mielone
 7. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Plotek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News