Smutne losy Pawlaka z „Samych swoich”. Przez nie musiał porzucić aktorstwo

Smutne losy Pawlaka z „Samych swoich”. Przez nie musiał porzucić aktorstwo Źródło: youtube.com Grelciaxxx

W filmie "Sami swoi" zachwycał gwarą, mistrzowskim wcielaniem się w rolę, a jego teksty przeszły do historii polskiego filmu. Wacław Kowalski, filmowy Kazimierz Pawlak, nie miał jednak łatwego życia. Spotkały go trzy ogromne tragedie. Mało kto miał świadomość, z czym się zmagał.

Gwiazdor kultowej produkcji "Sami swoi" nie dawał po sobie poznać, że mocno cierpi. Zawsze ambitny, profesjonalny, z uśmiechem na ustach. Trzecia z kolei tragedia sprawiła, że na zawsze wycofał się z aktorstwa.

W krótkim czasie stracił dwie ważne osoby

Wacław Kowalski urodził się w 1916 roku i wcale nie miał zamiaru łączyć życia z aktorstwem. Ukończył Seminarium Nauczycielskie, a potem uczył się śpiewać. W 1946 roku zagrał w swoim pierwszym filmie, w którym oczywiście śpiewał - "Zakazane piosenki". Pracę z Sylwestrem Chęcińskim podjął w 1967 roku. Mało kto wie, że aktor stracił w swoim życiu trzy bardzo ważne osoby. Pierwszy odszedł tata, przyczyną był nieszczęśliwy wypadek.

Kiedy ojciec Wacława Kowalskiego pracował w kuźni, kawałek metalu wpadł mu do oka. Mimo wykonanej operacji pojawiły się powikłania i zachorował na zapalenie opon mózgowych. Organizm nie dał już rady. Drugim ciosem prosto w serce była przedwczesna śmierć 12-letniej siostry, Józi.

- Wracając z koleżankami z odpustu w kościele w Niemirowie, postanowiła się wykąpać. Mówiłam jej wówczas: "Chodź do domu", ale nie posłuchała. Wróciłam do Gnojna, a niedługo po tym dowiedziałam się, że porwał ją nurt rzeki. Ciało znaleziono kilkaset metrów dalej, koło skarpy - wspominała na stronie Wesly.republika.pl Leokadia Jakoniuk z Gnojna.

Gwiazdor filmu "Sami swoi" załamał się po raz trzeci. Zrezygnował z aktorstwa na zawsze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wacław Kowalski miał dwóch synów: Jana, urodzonego w 1946 roku, oraz Macieja, urodzonego w 1956 roku. W 1982 roku Maciej miał 26 lat i był o krok od zakończenia studiów medycznych. Niestety, pewnego dnia zginął w wypadku samochodowym. Gwiazdor "Samych swoich" już nigdy się nie po tym fakcie nie podniósł: wpadł w depresję i już do końca życia, do 1990 roku odmawiał przyjmowania jakichkolwiek ról. Nigdy nie pojawił się na planie, a dozorcę Ryszarda Popiołka z serialu "Dom" uśmiercono. Stan psychiczny aktora pogarszał się z roku na rok. Jego starszy syn Jan, anestezjolog, pamięta moment śmierci taty.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany aktor. Tragedia, miał jedynie 24 lata
2. 8-latek zginął w tragicznym wypadku. Do wszystkiego doszło w trakcie rodzinnej wycieczki

- Tata czasami zgłaszał bóle w okolicy mostka, ale mimo 74 lat był zdrowy. Lubił pracować w domu i w ogródku, hodował pszczoły i robił zakupy. Gdy 27 października 1990 roku wpadłem przypadkowo do rodziców, by dowiedzieć się, co u nich słychać, tata drzemał. Wychodząc, spojrzałem na niego przez uchylone drzwi i coś moim lekarskim oczom zaczęło nie pasować. Podszedłem do niego, poruszyłem. Zobaczyłem, że ciężko oddycha i jest nieprzytomny - wspomina Jan na stronie Wesly.republika.com. Wacław Kowalski zmarł w karetce, przyczyną był udar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Znany dziennikarz sportowy znalazł nową pracę. Z poprzedniej wyleciał po oskarżeniach o molestowanie
  3. Bezczelny plan Katarzyny W. ujrzał światło dzienne. W głowie się nie mieści
  4. Krystyna Janda się boi, ujawniła swój dramat. Musiała podjąć bardzo trudną decyzję
  5. Schudł ponad 140 kg, dostał nowe życie. Efekt końcowy jest niewiarygodny
  6. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka

Źródło: Wesly.republika.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News