Tylko najbliżsi wiedzieli. Nagle Wacław Kowalski zapadł się pod ziemię, powód zatrważa

Tylko najbliżsi wiedzieli. Nagle Wacław Kowalski zapadł się pod ziemię, powód zatrważa Źródło: YouTube

"Sami swoi" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego to film, który zjednał sobie sympatię tysięcy telewidzów. Wacław Kowalski i Władysław Hańcza, którzy wcielili się w główne role, szybko stali się ulubieńcami wielbicieli polskiego kina. Gdy o jednym z nich słuch nagle zaginął, fani byli zszokowali. Nie wiedzieli, jaki jest powód tajemniczego zniknięcia idola.

Wacław Kowalski nie miał prostego życia. Mężczyzna urodził się podczas I wojny światowej w miejscowości Gżatsk w ówczesnym Imperium Rosyjskim. Wkrótce rodzina została ewakuowana przez wojska rosyjskie na wschód. Gdy aktor był jeszcze małym dzieckiem, życie stracili jego ojciec i jedna z trzech sióstr. W 1937 gwiazdor filmu "Sami swoi" ukończył seminarium nauczycielskie w Leśnej Podlaskiej i podjął pracę w Instytucie Pedagogiki Specjalnej. Jego karierę przerwała jednak kampania wrześniowa, której był uczestnikiem. Po zakończeniu II wojny światowej rozpoczął studia w łódzkim Konserwatorium Muzycznym. Mężczyzna marzył o karierze śpiewaka operowego.

"Sami swoi": Wacław Kowalski nie miał prostego życia

Reżyser Leon Schiller zauważył go podczas pracy w Teatrze Wojska Polskiego. Dzięki niewielkiej rólce rozpoczęła się kariera aktorska Wacława Kowalskiego. Wielką popularność przyniosła mu rola Kazimierza Pawlaka w filmie "Sami Swoi". Dzięki udanej kreacji aktorskiej mężczyzna systematycznie otrzymywał nowe propozycje zawodowe. Na swoim koncie ma niezliczone role w filmach i serialach telewizyjnych. Nikt nie spodziewał się tego, że znany aktor postanowi nagle zniknąć ze świata show-biznesu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Gwiazdor produkcji "Sami Swoi" w 1943 roku, jako dwudziestokilkulatek poślubił Stanisławę Osikowską. Trzy lata później przyszedł na świat ich pierwszy syn, Jan, a po kolejnej dekadzie - Maciej. W 1982 roku młodszy z synów, dwudziestosześcioletni wówczas chłopak, który studiował w tym czasie medycynę, zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Dla Wacława Kowalskiego był to potężny cios. Przedwczesna śmierć dziecka sprawiła, że mężczyzna pogrążył się w głębokiej depresji i wycofał się z życia zawodowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Z pozoru zwykłe 5 groszy może być warte ogromne pieniądze. Chodzi o jeden szczegół na monecie
2. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
3. Zaskakujące słowa ministra Szumowskiego o obowiązku zakrywania ust i nosa. Nawet problemy z oddychaniem nie są wymówką

Aktor filmu "Sami Swoi" zrezygnował także z występów w serialu "Dom", co stało się jedną z przyczyn, które wpłynęły na decyzję o zakończeniu produkcji w latach 80. i uśmierceniu postaci Ryszarda Popiołka. Wacław Kowalski konsekwentnie odrzucał wszystkie propozycje, które spływały do niego od reżyserów. Ostatnie lata życia spędził w swoim domu w Brwinowie pod Warszawą, gdzie 27 października zmarł nagle z powodu rozległego udaru mózgu. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Brwinowie, gdzie spoczywają także jego żona i syn.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera
  2. Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzie
  3. Niewiarygodne, jak nieuleczalna choroba zmieniła Boczka z "Kiepskich". Nie przypomina dawnego siebie
  4. Halina Młynkova w końcu ujawniła prawdę o swoim synu. Łzy same lecą z oczu
  5. Jesteś teraz lub wybierasz się na wesele? Fatalna informacja, możesz spodziewać się kłopotów
  6. Przypadkiem znaleźli dryfującą łódź. Zajrzeli do środka i zamarli, natychmiast wyciągnęli telefony
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  9. Niewiarygodne sceny w centrum Warszawy tuż przed godziną „W”. Tysiące osób było świadkami

Źródło: Plejada.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News