Nic tak naszego pięknego kraju słowiańskiego nie osłabia, jak głupota rządzących. Głupota, której źródła tkwią w zranionych ambicjach, teoriach spiskowych i prymitywnej zemście. Najgorsze w tym jest to, że wyborcy biorą czynny udział w tym chocholim tańcu. Ciężko dziś spotkać w sieci dwóch ludzi o zupełnie innym światopoglądzie, którzy potrafią ze sobą konstruktywnie rozmawiać. Ludzi, którzy postawieni wobec faktów potrafią powiedzieć: „Ok masz rację — myliłem się”.

Sam fakt, że stan debaty w Polsce jest poniżej poziomu szamba, powinien dać do myślenia. Z jakiego powodu się tak dzieje? Czy to my obywatele mamy ze sobą problem? Czy może ktoś nam w głowach miesza? Oczywiście prawak będzie twierdził, że to robota lewaków a lewak, że prawaków. Prawda leży pośrodku, nic w polityce nie jest czarno białym. Tak więc nieważne jest, kto miesza, ważne jest to, że miesza, a ludzie dają się wciągać w wojenki polityków. Wojenki, w których głównym hasłem jest zawołanie: „Bóg Honor Ojczyzna!”. To jest droga donikąd.

Poseł Kaczyński dał nam szkołę i pokazał, że demokracja w Polsce to mit i że używając jej narzędzi, można każdą gównianą zmianę przeprowadzić. Jestem przeciwnikiem PiS-u nie tylko z powodów światopoglądowych, bo oprócz tego, że mają dość specyficzne pojęcie religijności i nie odróżniają Jezusa od biskupa, to nie ma w tej partii ludzi kompetentnych, za to są dyspozycyjni. PiS w swoim programie ma kilka dobrych pomysłów i niestety nie będą one zrealizowane, ponieważ Kaczyński nie ma zaplecza personalnego.

Art. 4. Konstytucji mówi:

Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

A społeczeństwo jest bezwolne i nie konstatuje, że za chwilę będzie zamiecione na lata, ponieważ żadna następna władza z tych, co są na politycznym rynku, nie odda tego, co PiS wprowadził. Ciekawe jak to będzie, gdy przyjdą następne ekipy? Czy uwolnią TVP? Czy zrewidują ustawę o inwigilacji, zmiany w TK? Czy prawica zdaje sobie sprawę z tego, że może za jakiś czas, zamiast oglądać, w TV reportera z telewizji Trwam, oglądać będzie na okrętkę marsze Kodu?

„Szanuj swoich obywateli, inaczej będą tobą gardzić.”

Powiedział to Arystoteles i te słowa nie tylko politycy powinni sobie wziąć do serca.

Od wychowywania Polaków jest Kościół.

Prezes i Spółka z ograniczonym horyzontem

Zobacz również