Salmonella znów atakuje
Pixabay.com/ccipeggy
Sara Osiecka - 25 Kwietnia 2019

W popularnym polskim produkcie właśnie wykryto salmonellę! Natychmiast go wyrzućcie

Salmonella została wykryta w kolejnym lubianym przez konsumentów artykule spożywczym. Każdy, kto znajdzie go u siebie w domu, powinien natychmiast wyrzucić lub zwrócić produkt. Spożycie może być bardzo niebezpieczne.

Salmonella po raz kolejny została odnaleziona w jednym z popularnych produktów. Zatrucie tą bakterią może mieć fatalne konsekwencje zdrowotne, dlatego ostrzega się, aby nie zjadać zakupionego produktu i bezzwłocznie się go pozbyć zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci.

Księżna Diana śmieje się na spotkaniu z Jasiem fasoląJedyne takie zdjęcie. Księżna Diana spotkała się z Jasiem Fasolą, wyraz jej twarzy mówił wszystkoCzytaj dalej

Salmonella w popularnym polskim produkcie. Natychmiast trzeba się go pozbyć z domu

Główny Inspektorat Sanitarny przeprowadził badania jednej z ulubionych przekąsek Polaków - sezamków. W partii należącej do firmy Radix-Bis Sp. z o.o. wyniki testów okazały się złe. W 2 na 5 opakowaniach wykryto niebezpieczne pałeczki salmonelli. Podano wszystkie informacje na temat produktu, które pomogą rozpoznać zakażone smakołyki.

Nazwa artykuł to Sezam łuskany RADIX-BIS 300 g firmy Radix-Bis Sp. z o.o. Data przydatności i numer partii: 31.10.2020 1906036. Każdy, kto znajdzie u siebie właśnie tę przekąskę nie powinien ryzykować. Lepiej je wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione.

GIS zadecydował, że wszystkie artykuły o podanym powyżej numerze partii mają zostać wycofane ze sprzedaży. Ryzyko trafienia na produkt z bakterią jest zbyt wysokie i nie można ryzykować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

agnieszka chylińskaNajwiększe dramaty Agnieszki Chylińskiej. Szokujące fakty, o siódmym wiedzą tylko najbliżsiCzytaj dalej

Skutki spożycia produktu z salmonellą są bardzo nieprzyjemne. Lepiej ich unikać

Gdy ktoś spożyje pokarm, w którym rozwinęła się salmonella, będzie musiał liczyć się z objawami zatrucia pokarmowego. Na długiej liście nieprzyjemnych objawów znajdują się między innymi biegunka, wymioty, nudności, ból brzucha i gorączka.

Choć do takich zatruć dochodzi dosyć często, cały proces leczenia jest długi, a do tego niekomfortowy. Złe samopoczucie może się utrzymywać jeszcze przez długi czas po uzyskaniu diagnozy. Salmonella jest szczególnie uciążliwa dla dzieci, u których przebieg zakażenia jest wyjątkowo trudny.

Najczęściej do chorób wywołanych tą bakterią dochodzi poprzez spożywania jajek, nabiału i mięsa. Jak się okazuje, nawet paczkowane przekąski mogą nieść ze sobą ryzyko zarażenia. Warto zawsze wybierać tylko te produkty, które pochodzą od zaufanego producenta i zawsze myć ręce przed każdym posiłkiem. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko zjedzenia czegoś, co może poważnie zaszkodzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Już nie nauczyciele. Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajk
  4. Po zawieszeniu strajku część nauczycieli domaga się dymisji Broniarza
  5. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  6. Wygląda to bardzo źle. Polsat właśnie podał prognozę pogody na dzisiejszy wieczór, uważajcie

prognoza pogodyPył znad Sahary nad Polską! Prognoza pogody następne dniCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News