Sakiewicz: Wygrana Dudy była realizacją celów Powstania Warszawskiego

Sakiewicz: Wygrana Dudy była realizacją celów Powstania Warszawskiego Źródło: na zdj. Tomasz Sakiewicz i Jarosław Kaczyński, fot. wikipedia.org

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" stwierdził, że prezydentura Andrzeja Dudy to realizacja celów politycznych Powstania Warszawskiego.

- Patrząc na prezydenta elekta Andrzeja Dudę, którego powstańcy i ich rodziny przyjęli ogromnym aplauzem, można powiedzieć, że cel polityczny Powstania Warszawskiego został właśnie zrealizowany - stwierdził redaktor naczelny GPC. Jak przekonuje w swoim felietonie, który pojawił się na jednym z portali silnie powiązanych z formacją Jarosława Kaczyńskiego, warszawscy powstańcy walczyli o wolność, wyzwolenie miasta spod okupacji oraz zrzucenie z siebie "sowieckiego i niemieckiego jarzma", które dopełnić się miało dopiero za sprawą wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2015 roku. - W debacie na temat sensu Powstania trzeba dodać jeszcze ten argument: sukces nie zawsze przychodzi od razu. Kiedy się jednak nie walczy, na ogół nie przychodzi w ogóle - podsumował Sakiewicz. Od razu po publikacji tekstu redaktora naczelnego GPC, pod jego adresem ze wszystkich stron posypały się głosy ostrej krytyki, zarzucające mu brak szacunku do powstańców warszawskich, wykorzystywanie ich w bardzo nieprzyjemny sposób w aktualnych rozgrywkach politycznych oraz potężną przesadę w swoich wywodach. Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News