Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” stwierdził, że prezydentura Andrzeja Dudy to realizacja celów politycznych Powstania Warszawskiego.

Patrząc na prezydenta elekta Andrzeja Dudę, którego powstańcy i ich rodziny przyjęli ogromnym aplauzem, można powiedzieć, że cel polityczny Powstania Warszawskiego został właśnie zrealizowany – stwierdził redaktor naczelny GPC.

Jak przekonuje w swoim felietonie, który pojawił się na jednym z portali silnie powiązanych z formacją Jarosława Kaczyńskiego, warszawscy powstańcy walczyli o wolność, wyzwolenie miasta spod okupacji oraz zrzucenie z siebie „sowieckiego i niemieckiego jarzma”, które dopełnić się miało dopiero za sprawą wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2015 roku.

W debacie na temat sensu Powstania trzeba dodać jeszcze ten argument: sukces nie zawsze przychodzi od razu. Kiedy się jednak nie walczy, na ogół nie przychodzi w ogóle – podsumował Sakiewicz.

Od razu po publikacji tekstu redaktora naczelnego GPC, pod jego adresem ze wszystkich stron posypały się głosy ostrej krytyki, zarzucające mu brak szacunku do powstańców warszawskich, wykorzystywanie ich w bardzo nieprzyjemny sposób w aktualnych rozgrywkach politycznych oraz potężną przesadę w swoich wywodach.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również