Tomasz Sakiewicz, naczelny Gazety Polskiej, oświadczył, że we wtorek ujawnione zostaną informacje dotyczące obietnicy Donalda Trumpa. Według Sakiewicza, prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych miał obiecać „coś w sprawie Smoleńska”.

W programie „bez Retuszu”, który emitowano w niedzielny wieczór na antenie TVP Info, wystąpił naczelny Gazety Polskiej, Tomasz Sakiewicz. W odpowiedzi na pytanie „Co wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA oznacza dla Polski?”, które zadał prowadzący program Michał Adamczyk, redaktor odpowiedział bardzo tajemniczo.

Mówił o tym, że Trump zapowiedział zniesienie wiz dla Polaków, ale obiecać miał coś jeszcze. Według Sakiewicza, chodzi m.in. o „coś w sprawie Smoleńska”.

 – Obiecał coś w sprawie Smoleńska i obiecał coś w sprawie wojsk amerykańskich – oświadczył naczelny Gazety Polskiej.

Wtedy prowadzący zaczął naciskać na Sakiewicza, by ten uchylił rąbka tajemnicy. Dziennikarz zaznaczył, że „obiecał szczegóły tajemnicy zachować”, ale to „coś bardzo ważnego”.

 – Proszę mi pozwolić, obiecałem, że do wtorku szczegóły tego zachowam. Ale coś bardzo ważnego. We wtorek będziemy to przypominać – powiedział Sakowicz.

Pozwolił sobie tylko na zapowiedź tego, że „na forum międzynarodowym przedstawi to polska dyplomacja”. Podkreślił też jeszcze raz, że to „oficjalna obietnica prezydenta USA”.

 – Obiecałem, że pierwsza przedstawi to na forum międzynarodowym nasza dyplomacja, nasz polityk, ale we wtorek będzie wszystko jasne. Jest to oficjalna obietnica prezydenta Stanów Zjednoczonych – skwitował redaktor.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: gazeta.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również