„Gra o tron” jest jednym z najbardziej docenianych współczesnych seriali. Fakt, iż grający w nim aktorzy używają swojej popularności w ważnych celach społecznych, nie jest więc niczym zaskakującym. 

Iwan Rheon, który w „Grze o tron” wcielił się w postać mrocznego i brutalnego Ramsaya Boltona, wraz z polskim aktorem Marcinem Dorocińskim włączył się w akcję ratowania żubrów. Tym samym uderzył w Polaków, którzy chcieli odstrzelić w zeszłym roku kilkanaście osobników tego gatunku, ponieważ „były za drogie w utrzymaniu” oraz Niemców, którzy jakiś czas temu zabili zwierzę na swoim terytorium.

– „Nawet ja nie skrzywdziłbym żubra” – powiedział Ramsay Bolton i tym samym dołączył do walki o życie 40 żubrów z Puszczy Boreckiej i Knyszyńskiej. – Żarty się skończyły, a jak wiecie z podkomisarzem Sławkiem Desperskim „Despero” i Ramsayem Boltonem nie ma miękkiej gry, zatem uważajcie. Połączyliśmy siły. Obserwujemy Was. I Was znajdziemy. A fani Game of Thrones i #Pitbull wiedzą, jak się to kończy – napisał na Facebooku Dorociński, publikując także zdjęcie z Rheonem.

– Dziękuję Iwanowi za wsparcie i pomoc przy nagłośnieniu skandalicznej decyzji o odstrzale żubrów. To dopiero początek naszej akcji mającej na celu nagłośnienie tej sprawy. Nie poddamy się – dodał polski aktor.

...

Zobacz również

Fot. Facebook/Marcin Dorociński

Te zwierzęta zostały uratowane z czarnego rynku - ich PIĘKNO podbije twoje serce!