Sąd oddala wniosek przeciwko Morawieckiemu! PO załamane

Sąd oddala wniosek przeciwko Morawieckiemu! PO załamane

Morawiecki, zdaniem Sądu Okręgowego w Warszawie nie występował jako osoba zaangażowana w kampanię wyborów samorządowych. Złożony w miniony wtorek wniosek o rozpatrzenie skargi znów został oddalony. Platforma Obywatelska jest załamana.

Morawiecki podczas spotkania wyborczego w Świebodzinie kibicował kandydatom samorządowym. Mieszkańcom województwa lubuskiego zasugerował, że podczas rządów Platformy Obywatelskiej nie zostały dotrzymane obietnice w sprawie budowy dróg. Opozycja wskazywała, że jest to nieprawda, ponieważ wiele projektów zostało zrealizowanych podczas ich kadencji. Skoro premier występował jako wsparcie dla samorządowców, zdaniem opozycji, powinien odpowiadać za "kłamstwo" w trybie wyborczym i przeprosić za wypowiedziane stwierdzenie. Sąd miał jednak inne zdanie. -  Żeby nie być gołosłownym powiem tak: nasi poprzednicy (...) przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie - powiedział Mateusz Morawiecki w Świebodzinie.

PO załamane do decyzji Sądu. Morawiecki, zdaniem sędziów nie kłamał

W pierwszej instancji - Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew, sugerując, że Morawiecki nie występuje jako kandydat do wyborów samorządowych. PO upierało się, że jako kandydat - nie, ale jako twarz wyborów - tak. Złożono więc skargę do Sądu Apelacyjnego, ten wniósł o ponowne rozpatrzenie wniosku. Drugi raz został on jednak oddalony.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nie wiadomo jednak, czy Platforma Obywatelska planuje dalsze działania w celu skłonienia premiera do przeprosin za słowa wypowiedziane w Świebodzinie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polityk PiS po prostu rzucił legitymacją partyjną! Ma dość ludzi prezesa
  2. Dziennikarz: Mateusz Morawiecki jest chory. Bardzo chory
  3. Kraśce puściły nerwy! W audycji na żywo zmiażdżył Morawieckiego
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News