Sąd skazał Przemysława Wiplera za „naruszenie nietykalności policjantów i znieważenie ich, gdy byli na służbie”. Wyrok to pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywna. Adwokat byłego posła zamierza wnieść apelację i nie zgadza się z decyzją sądu. Przesłuchanych miało zostać 27 świadków. Wyrok jest nieprawomocny. 

Sprawa Przemysława Wiplera była niesamowicie głośna. Początkowo większość osób skreśliła parlamentarzystę, który po pijanemu miał „skopać policjantkę”. Jednakże, po ujawnieniu nagrań z monitoringu, większość zmieniła ton, bowiem filmy pokazywały, iż w gruncie rzeczy to poseł został potraktowany pałką. Całe zajście miało miejsce na warszawskiej ulicy Mazowieckiej. Wipler świętował wtedy narodziny kolejnego dziecka i konsumował alkohol. Sąd uznał, że policjanci musieli odstąpić od interwencji i zająć się posłem, który miał stawiać opór czynny oraz podkreślił, że użycie gazu i pałki było zasadne, bowiem oskarżony był pod wpływem alkoholu i jest „stosownej postury”.

Sąd uznał, że poseł naruszył nietykalność funkcjonariuszy na służbie i znieważył ich. Zdecydował się na nałożenie grzywny w wysokości 10 000 zł, kary pozbawienia wolności na pół roku w zawieszeniu na 2 lata oraz zobowiązał byłego posła do opublikowania przeprosin w policyjnym miesięczniku „997”.

– Wyrok był wyczekiwany przez policję i dla obrony, ale dla oskarżonego pozostanie niezrozumiany. Wyrok jest w całości oparty na prawdzie, nikt kto miał możliwość obserwowania procesu, nikt kto wysłuchał linii obrony oskarżonego w mediach, nie ma wątpliwości, że  wyrok oparty jest na sprawiedliwości, a linia obrony oskarżonego rozpadła się jak Austro-Węgry – powiedział prokurator Piotr Skiba.

Adwokat byłego posła zapowiada apelację.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...