Włoski Sąd Kasacyjny (La Corte di Cassazione) orzekł, że masturbacja w miejscu publicznym nie jest przestępstwem. Stwierdzenie to padło podczas procesu 69-latka, którego w zeszłym roku przyłapano na onanizowaniu się w kampusie na Sycylii.

Sprawa 69-letniego Włocha sięga maja 2015 roku, kiedy to przyłapano go na gorącym uczynku w Katanii na Sycylii. Mężczyzna masturbował się tam na oczach studentów w kampusie uniwersyteckim. Lubieżny Włoch stanął przed lokalnym sądem, który skazał go na 3 miesiące więzienia i 3200 euro grzywny.

Obrońca 69-latka odwołał się jednak od wyroku i ten w wyniku apelacji trafił do Sądu Kasacyjnego. Okazało się, że szczęście sprzyjało Włochowi. Sędziowie tej instancji w oparciu o wprowadzone w zeszłym roku przepisy stwierdzili, że masturbacja w miejscu publicznym to nie przestępstwo, dopóki nie dzieje się na oczach małoletnich. Wtedy kara mogłaby wynieść nawet 4,5 roku więzienia.

Sąd Kasacyjny uchylił więc nałożoną na 69-latka karę. Teraz, po ponad roku, sprawa wróci do sądu w Katanii, który nie może już skazać Włocha na więzienie. Tamtejszy sąd może jednak wciąż nałożyć na mężczyznę karę porządkową, której maksymalny wymiar to 30 tys. euro.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: tvn24.pl
pt

...

Zobacz również