Dzieje się! Tysiące Polaków wyszło na ulice Warszawy

Dzieje się! Tysiące Polaków wyszło na ulice Warszawy

Z ostatniej chwili! Sąd Najwyższy przeżywa teraz prawdziwe oblężenie. Przed budynkiem zebrały się setki osób, które nie zgadzają się z wprowadzoną dzisiaj ustawą o SN. Jak mówią protestujący: "Posłowie w Sejmie złamali zasadę z art. 1 - zasadę zaufania obywateli. Przyszliśmy, żeby to zaufanie odzyskać"

Partia rządząca z pewnością nie spodziewała się takiego poruszenia po wprowadzeniu nowych praw. Protestujący kierują swoje słowa do polskiej władzy, a także do Komisji Europejskiej - chcą, żeby sprawa trafiła pod obrady Trybunału Konstytucyjnego. Planowane są także kolejne protesty - przede wszystkim w dniu następnym.

Sąd Najwyższy - protest przed budynkiem, tysiące Polaków na ulicach!

Manifesty odbywają się w całej Warszawie, przede wszystkim przed gmachem Sądu Najwyższego. Bez przerwy udzielają się również osoby w internecie - Polacy z całego kraju wspierają ludzi w Warszawie. O całej sytuacji mówi się nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. "New York Times" stwierdził, że odsunięcie od władzy 23 z 72 sędziów, w tym pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, to kulminacja działań PiS. Według magazynu partia rządząca przez trzy lata swojej działalności podważała decyzje sądów oraz ich niezależność, a teraz zyskuje nad nimi coraz większą kontrolę. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Opozycja w rozpaczy, to koniec. Duda zabił nadzieje
  2. Nagrody dla rządu to przy tym NIC. Niepojęte praktyki polityk PiS
  3. Od razu próbowali jej przerwać. 2-minutowe wystąpienie, za które PiS niszczy Gersdorf
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News