Tym zdjęciem żyją wyborcy PiS. Prawda jest dla nich okrutna

Tym zdjęciem żyją wyborcy PiS. Prawda jest dla nich okrutna

Rząd PiS stara się jak najbardziej nagłaśniać swoją walkę z członkami dawnego aparatu komunistycznego w Polsce. Według nich również Sąd Najwyższy posiadał w swoich szeregach takie osoby. Poparciem tej tezy ma być zdjęcie, które krąży po Internecie.

PiS od samego początku swojej władzy zapowiadał wielkie zmiany i walkę z komuną, której resztki przetrwały do dziś. Szereg reform, które wprowadzili, wzięły na swój główny cel sędziów. Sąd Najwyższy również został dotknięty zmianami, co wywołało duży sprzeciw ze strony opozycji oraz społeczeństwa. Partia Jarosława Kaczyńskiego usilnie stara się odsunąć I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf twierdząc, że była członkinią komunistycznej młodzieżówki. Jednak jak wygląda prawda o niej i legendarnym z kręgach PiS zdjęciu?

Małgorzata Gersdorf jest komunistką?

Niestety mamy złe wieści dla wszystkich zwolenników tej teorii, ponieważ te doniesienia połączone z fotografią są najzwyczajniej nieprawdziwe. Wielu internautów pisze wręcz o propisowskiej propagandzie, która została nagłośniona przez przychylne im media. Na owym zdjęciu widzimy Edwarda Gierka, młodego Aleksandra Kwaśniewskiego oraz tajemniczą kobietę, którą według zwolenników PiS jest właśnie Małgorzata Gersdorf. Zdjęcie zostało wykonane w 1980 roku w Chełmie podczas spotkania Gierka ze studentami należącymi do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Niestety Gersdorf zakończyła studia w 1975 roku i natychmiast rozpoczęła pracę na uczelni, dodatkowo wstąpiła do "Solidarnośći" już 6 dnia jej działalności. - Pomijając już fakt znikomego podobieństwa, na marginesie pragnę zaznaczyć - co rzetelny dziennikarz z łatwością powinien potwierdzić - że fotografię wykonano 17 lipca 1980 r. podczas spotkania I sekretarza KC PZPR ze studentami uczestniczącymi w akcji Chełm-80. Tymczasem prof. Małgorzata Gersdorf studia skończyła w roku 1975, od razu rozpoczęła pracę naukową na uczelni, nie była aktywistką socjalistycznej młodzieżówki i nie uczestniczyła w akcji Chełm-80. Była natomiast członkiem NSZZ "Solidarność" od momentu powstania związku w 1980 r. - pisze sędzia Józef Iwulski z Sądu Najwyższego.

Sąd Najwyższy reformowany przez PiS

Rząd PiS wbrew wielu Polakom przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym, która określiła wiek przejścia w stan spoczynku sędziów SN. Według wielu kłóci się to z konstytucją, w której określona jest długość kadencji I prezes SN na okres 6 lat. Niestety ustawa przewiduje, że osoby po 65 roku życia powinny przejść w stan spoczynku, a wielu sędziom konstytucja zapewnia kadencje jeszcze przez kilka lat. Tworzy to konflikt, który wciąż nie znalazł rozwiązania, a wręcz nabiera na sile z każdym dniem. Obie strony są przekonane o swojej racji i słuszności swoich działań, dlatego raczej nieprędko dane nam będzie zobaczyć rozejm pomiędzy obiema stronami tej barykady. screen twitter.com Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zbigniew Ziobro ZDEMASKOWANY! Zemści się za ujawnienie tych informacji
  2. Kuchciński złamał prawo! Zajmie się nim prokuratura
  3. Mordują publicznie zwierzęta. Uważają się za “artystów”
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News