Gersdorf właśnie wyciągnęła asa z rękawa! PiS NIE MOŻE ruszyć sądów

Gersdorf właśnie wyciągnęła asa z rękawa! PiS NIE MOŻE ruszyć sądów

Kolejny odcinek polskiej noweli politycznej. Profesor Małgorzata Gersdorf od wczoraj jest na urlopie, w związku z próbą odwołania jej ze stanowiska I Prezes Sądu Najwyższego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Sąd Najwyższy, czy Małgorzata Gersdorf dostanie wypłatę?

Jak donosi CrowdMedia w rozmowie z sędzią Józefem Iwulskim, zastępującym obecnie I Prezes, Małgorzata Gersdorf poszła na 38 dni przysługującego jej urlopu. Problem prawny, w tej sytuacji polega na tym, że skoro ktoś już nie pracuje, to jak może pobierać pensję?
"Jest taka możliwość, żeby wypłacić jej tylko część pieniędzy, tę niebudzącą żadnych wątpliwości. Natomiast pozostałą część można złożyć do depozytu finansowego i ewentualnie wypłacić dopiero, jak się kwestia całkowicie zamknie. Najprawdopodobniej rozstrzygnie to Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. To decyzja taka, aby nie narażać pracowników, w szczególności szefa kancelarii i pani głównej księgowej, na odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny budżetu państwa."

Nasz komentarz:

Próbowali ją zwolnić przy pomocy ustawy zmieniającej wiek emerytalny sędziów, jednakże okazuje się, że nie wystarczy zmienić jednej ustawy, aby pozbyć się z dyskusji politycznej jednej z najważniejszych osób w polskim sądownictwie. Patrząc na to z boku, niedokładność kosztuje, ponieważ wydaje się, że PIS zapomniał o tym, że I Prezes jest wybierana przez Prezydenta spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Prezydent wybiera osobę na to stanowisko, wydając odpowiednie postanowienie, publikowane w Monitorze Polskim, czyli jednym z oficjalnych dzienników urzędowych RP.

Co dalej?

W tym momencie naszego programu dochodzi do zdrady przez najbliższych sojuszników, ponieważ okazuje się, że sam Andrzej Duda w swoim postanowieniu na pisał, że I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została wybrana na 6-letnią kadencję. Ciekawe co powie na to PIS i czy w ogóle zostało coś do dodania. POSTANOWIENIE PREZYDENTA ZOBACZ TAKŻE: Sądy? Dzisiaj do Sejmu trafił 20 razy bardziej kontrowersyjny projekt Wstrząsające, historyczne słowa Kaczyńskiego „Prezydent TERRORYZUJE sądy” Miażdżące prawo już w Polsce! Oto co ci zrobią, jeśli nie zaszczepisz dziecka
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News