Sąd w Polsce nie ma w ostatnim czasie łatwo. Kolejną cegiełkę do niepowodzeń polskiego sądownictwa dołożyło ENCJ. Europejska Sieć Rad Sądownictwa oficjalnie oświadczyła, że zamierza wykluczyć Krajową Radę Sądownictwa ze swojego grona. Polska właśnie wylatuje z kluczowej europejskiej organizacji! Szef KRS twierdzi jednak, że wszystko gra.

Szef Krajowej Rady Sądownictwa twierdzi, że wykluczenie z ENCJ… nie powinno być dla Polski problemem.

– Udział w pracach ENCJ nie ma jednak bezpośredniego znaczenia dla działalności Krajowej Rady Sądownictwa. Nie wpływa również w żaden sposób na codzienną pracę sądów (…) Ewentualne zawieszenie Rady w prawach członka ENCJ, a nawet wykluczenie z tej organizacji nie zaszkodzi polskiemu sądownictwu – podkreśla szef KRS, sędzia Leszek Mazur.

Sąd w Polsce nie ma w ostatnim czasie łatwiej pozycji. Konkretne oddziały Unii Europejskiej coraz częściej przyglądają się polskiemu sądownictwu.

Sąd nie zgadza się z decyzją szefa KRS. „Sędzia Mazur za bardzo wczuł się w rolę rządzących”

Wielu sędziów nie zgadza się jednak ze słowami Leszka Mazurka.

– Jeśli Polska jest członkiem Unii Europejskiej, to powinna uczestniczyć w pracach jej organów, dotyczy to również sędziów, którzy są także sędziami europejskimi. Więc jeśli nas się z jakiegoś unijnego organu wyrzuca, to jak można sugerować, że to nie będzie mieć wpływu na polskie sądownictwo? – wyraża swoją opinię w tym temacie sędzia Beata Morawiec.

Podkreśla również, że sędzia Mazur ” zanadto wczuł się w rolę rządzących”.

Równie negatywnie wypowiedź szefa KRS ocenił prezes drugiego stowarzyszenia sędziowskiego, „Iustitii”.

– Powiem wprost, ta wypowiedź to jakaś aberracja. Narzekanie na powszechnie szanowany organ, jakim jest ENCJ, że nie uchronił polskich sądów przed przewlekłością? To się w głowie nie mieści, to chyba są jakieś żarty! – grzmi sędzia Krystian Markiewicz.

Sędziowie boją się kolejnych ostrych działań ze strony Unii Europejskiej, która nie godzi się na niszczenie trójpodziału władzy w kraju.

– To zaś oznacza, że możemy znaleźć się poza sądownictwem europejskim. To byłby dramat – słyszymy z ust sędziego Waldemara Żurek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Pierwszej Damy! Media: Prezydent chce ją wyrzucić, nie ma litości
  2. OFICJALNE: Biedronka właśnie bezlitośnie upokorzyła Kaczyńskiego i PiS
  3. Makabryczny zwrot ws. zaginionego rodzeństwa. Przerażające znalezisko
  4. Ratują tysiące niezwykłych zwierząt rocznie. Grozi im likwidacja, potrzebna pomoc

Tak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]

Komunistyczna gwiazda? Internauci OSTRO o Gersdorf i jej obrońcach! [MEMY]