Nie żyje prokurator, który zajmował się katastrofą smoleńską. Tragiczna śmierć

Nie żyje prokurator, który zajmował się katastrofą smoleńską. Tragiczna śmierć

Katastrofa smoleńska i zbrodnia katyńska miały niebagatelny wpływ na relacje dyplomatyczne między Polską i Rosją. Dokumenty dwóch tragicznych wydarzeń przekazał polskim politykom szef wydziału współpracy międzynarodowej Prokuratury Generalnej. Wczoraj tragicznie zginął. 

W 2011 roku przekazał dokumenty, rejestrujące przebieg śledztwa w Smoleńsku. Wcześniej, w 2010 roku na ręce dyplomatów z Moskwy przekazał 20 tomów akt, które szczegółowo opisywały brutalny przebieg zbrodni katyńskiej.

Katastrofa smoleńska i zbrodnia katyńska zebrały kilkadziesiąt tomów akt. Prokurator, który przekazał je Polsce nie żyje

Mężczyzna wczoraj wieczorem zginął w wypadku lotniczym. Śmigłowiec, którym leciał, rozbił się obwodzie kostromskim. Prawdopodobnie winę za tę tragedię ponosi pilot, który nie dostosował się do warunków panujących w trakcie przelotu. Mężczyzna miał 58 lat.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Saak Karapetjan był zastępcą prokuratora generalnego od 2016 roku. Śledczy wciąż ustalają, co wydarzyło się w powietrzu. Na razie nie ustalono jednoznacznej wersji.

Przebieg tragedii

Jak poinformowała agencja informacyjna, prokurator przebywał na urlopie. Na miejscu zginęły trzy osoby. Na początku poinformowano, że na wypadek miały wpływ warunki pogodowe. Później, na katastrofę miało mieć wpływ naruszenie zasad bezpieczeństwa.

Sprawa smoleńska

Po katastrofie smoleńskiej to właśnie Karapetjan przekazał dokumenty, które szczegółowo opisywały miejsce tragedii na ręce przedstawicieli ambasady w Moskwie. Śledztwo było prowadzone Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej; prokurator był kluczowym łącznikiem polskich polityków i funkcjonariuszy z informacjami niezbędnymi do zbadania sprawy. Rok wcześniej, to jest w 2010 roku, prokurator przekazał polskiej stronie 20 tomów akt, które mówiły o zbrodni katyńskiej. Tam znajdowały się akta z nazwiskami jeńców, miejscami pochówku i ekspertyzami medycznymi.  1. Śledztwo ws. Smoleńska: Rosjanie znowu zagrali na nosie Polakom. To skończy się tragicznie
  2. Ujawniono właśnie ZWIĄZKI Macierewicza z Rosją! To jego koniec
  3. Kancelaria Prezydenta przekazała smutne informacje. Nie żyje bohater narodowy
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu