Tragedia w Rzymie. Nie żyje Polak

Tragedia w Rzymie. Nie żyje Polak

Rzym to nie tylko urokliwe widoki na Koloseum, czy Stolicę Apostolską. "Wieczne miasto" zmaga się z problemem bezdomnych ludzi, których życie zimą jest szczególnie zagrożone. Dziś media włoskie informują o tragedii, która pochłonęła życie jednego z przebywających w Rzymie Polaków.

Rzym uchodzi dla nas za jeden z ciekawszych kierunków potencjalnych wyjazdów. Podróżując do stolicy Włoch mało kto zdaje sobie sprawę z problemów lokalnych, związanych z trudną codziennością. Dziś uwaga w Rzymie skupia się jednak na czymś zdecydowanie smutnym.

Rzym: Z przemarznięcia zmarł bezdomny Polak

Lokalna prasa donosi bowiem o śmierci jednego z przebywających w Rzymie Polaków. Serwis Polacywewloszech.com potwierdza, że 2 stycznia zaniepokojeni przechodnie dostrzegli leżącego na ławce człowieka. Leżał i nie dawał znaków życia. Przechodnie zawiadomili lokalne służby. Na miejsce przyjechała karetka i policja. Lekarz stwierdził, że nieruchomy człowiek nie żyje i akcja reanimacyjna nie ma sensu. U zmarłego nie stwierdzono obrażeń. Lokalne media donoszą, że zmarłym jest 50-letni mężczyzna z Polski. Rzymskie media powołują się na relację służb, które potwierdziły, że ciało zmarłego nie miało żadnych oznak przemocy.

Wychłodzenie prawdopodobną przyczyną śmierci. Problem z zimą mają tysiące rzymskich bezdomnych

Na ten moment za główny powód śmierci Polaka podaje się długotrwałe wychłodzenie organizmu. Zaznaczmy, pozostaje to najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci. W Nowy Rok w Rzymie nastała chłodniejsza niż zwykle aura. W związku z obniżeniem temperatury na południu Europy ogłoszono w mieście nawet specjalny alert. Bezdomni należą w tej porze do grupy szczególnie zagrożonej. Nadmieńmy, że jest ich w Rzymie kilka tysięcy!DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zamarznięcie bezdomnego w ciepłej - zdawałoby się nam Italii - wydaje się niewyobrażalne. A jednak, temperatura w "wiecznym mieście" spadła w ostatnim czasie poniżej zera, czym zaskoczyła nieświadomych bezdomnych! Taki obrót spraw zaniepokoił organizacje pomocowe, które zaczęły prosić władze by te nie zamykały stacji metra na noc. W celu stworzenia bezdomnym lepszych warunków przetrwania. O modlitwę w intencji bezdomnych prosił w czasie jednego z ostatnich nabożeństw papież Franciszek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niesamowite. Wodecki rozdał majątek ubogim, przyjaźnił się z kloszardami i bezdomnymi
  2. Zabrakło jej paliwa, szukała stacji. Nagle bezdomny kazał jej się zamknąć i nie wychodzić
  3. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  4. Jak mieszka Dorota Szelągowska? Wiele można było się spodziewać, ale to…
  5. Smog w Polsce zabija powoli. Nie lekceważ go
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News