Rzeszów
Fot. Twitter/J. Scheuring-Wielgus
Wiadomości Pikio - 1 Lipca 2018

Szarpanina na marszu w dużym, polskim mieście. Policja użyła siły, poleciały jaja

Rzeszów na jeden dzień stał się miejscem spotkania osób wspierających środowiska LGBT z całej Polski. Ulicami miasta przeszedł bowiem Marsz Równości, który próbowały blokować grupy skrajnie prawicowe. Jako że ostatecznie doszło do ostrych przepychanek z policją, funkcjonariusze zdecydowali się użyć siły.

Do Rzeszowa zawitało wiele osób, które chciały okazać swoje poparcie dla środowiska LGBT. Łącznie na głównych ulicach miasta zebrało się ponad tysiąc uczestników, wśród których znaleźli się znani posłowie opozycji, tacy jak Joanna Scheuring-Wielgus.

Rzeszów: kontrowersje na Marszu Równości

Uczestnicy zdarzenia wyruszyli na Marsz w doskonałych humorach. Stali się świadkami kilku coming outów, nieśli ze sobą tęczowe flagi oraz transparenty z właściwymi sobie hasłami. Na miejscu pojawili się jednak także oczywiście narodowcy, którzy próbowali zablokować przejście grupy i rzucali w nią jajkami. Poza tym głośno się modlili o "odnowę moralną narodu" oraz prezentowali przygotowane przez siebie banery, z takimi hasłami, jak: "Każde dziecko, jak świat światem, chce mieć mamę oraz tatę", "Seks edukacja to dewiacja", "Stop demoralizacji dzieci" oraz "Miejsce pedałów jest pod butem".

Szybka reakcja miejscowych służb

Jako że przedstawiciele skrajnej prawicy próbowali zatrzymać Marsz siłą, interweniować musieli funkcjonariusze policji. Chociaż użyto gazu łzawiącego, nikomu na szczęście nie stało się nic poważnego.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Robi się bardzo GORĄCO. Tysiące Polaków wychodzą na ulice, Wałęsa wyciąga BROŃ PALNĄ
  2. Wassermann zastąpi Kaczyńskiego?! Szokujące doniesienia
  3. Dobra wiadomość dla 2,5 mln Polaków! Zyskają po KILKASET TYSIĘCY ZŁOTYCH
ZAMIANA
Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Czytaj dalej
Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News